Plníme sny dlhodobo chorým deťom

V rámci Fondu E-ženy sme v roku 2011 podporili 18 ročnú Veroniku Sivkovú z obce Rabča. Jej diagnóza je: deficit OTC- manifestný heterozygot /porucha cyklu močoviny, pečeň jej nerozkladá bielkoviny/. Od narodenia chodí po doktoroch, pečeň jej nerozkladá bielkoviny, od malička diéty a keď na ňu príde, že má nedostatok bielkovín, oslabí sa jej imunita, zaspáva. Musí ísť z domu rovno do nemocnice, tam zostáva na infúziách.

Krstná mama Veroniky na stránke Zelajsi.sk vysnívala pre ňu notebook, ktorý dostala spolu s externým CD prehrávačom a pevnou brašňou ako prekvapenie pod stromček.

List od Veroniky:

Dobrý deň, Veronika
chcela by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za darček notebook, ktorý mňa aj ako moju dcéru Veroniku veľmi prekvapil a samozrejme aj potešil.

Veronika veľmi  túžila po notebooku hlavne preto, že ak náhodou zostane v nemocnici v Bratislave po jej kontrole, alebo ak ju tam odvezú, zostáva tam niekedy  1 - 2 týždne v závislosti od výsledkov. Môže  tak komunikovať so svojou rodinou a svojimi blízkymi, od ktorých je 300 km vzdialená a nemôže sa s nimi stretnúť.  Tiež jej to pomôže v skrátení dlhej chvíle strávenej v nemocnici, ktorá je určite aj pre každého dlhá a to pozeraním si nejakých filmov, alebo internetu.

Ešte raz sa Vám ďakujem v našom mene  a prajem Vám všetko dobré do Nového roku.

S pozdravom, Veronika a jej maminka

Ďakovný list od organizácie Želaj si:

Zelajsi.sk

Viac o splnenom sne si môžete prečítať v článku Veronika je často v nemocnici, nemala kontakt s rodinou.

 

Gabika Revická a Monika Jakubeczová

 

Odporučte stránku

Odporúčame