Anna Králiková

Anna Králiková Nič krajšie ako živiť sa svojím najväčším „koníčkom“ som si ani nemohla želať. Celý tento sen, je síce len v plienkach, ale vďaka úžasnej rodine a podpore od samého začiatku sa začína meniť na realitu.

Škola nebola nikdy pre mňa jediná priorita, venovala som sa taktiež mimoškolským aktivitám už od malička ( gymnastika, folklór, klavír, kone a volejbal – beachvolejbal). Možno až teraz si uvedomujem, koľko mi toto všetko dalo. Byť dennodenne súčasťou malého či väčšieho kolektívu, dokázať rešpektovať názory a nálady rôznych ľudí. Nie je to vôbec jednoduché, ale za tie roky sa to všetko do mňa dostalo a momentálne mi nerobí problém  nájsť si cestu a porozprávať sa s hocikým. Aj to, že často som bola zvolená za kapitánku družstva, nasvedčovalo už vtedy tomu, že ľudia vo mne našli dôveru a ja som zase mala t[ zodpovednosť ich doviesť k čo najlepšiemu výsledku.

Keď som sa počas strednej školy myšlienkami konečne dostala aj mimo šport a začala reálne rozmýšlať nad tým, kam sa posuniem ďalej, čomu sa budem venovať a čo ma bude živiť, moja prvá a zároveň posledná myšlienka ostala pri architektúre. Neviem sama prečo ma toto povolanie vtedy napadlo ako jediné, nakoľko v celej mojej rodine sú len právnici, ekonómovia, grafici, no jednoducho nikto kto by ma k tomu viedol alebo inšpiroval. Vari až na mojho dedka, ktorý sa vo voľnom čase venoval maľovaniu. Toto moje rozhodnutie vzbudilo v rodine veľké prekvapenie a pradupovediac aj chvíľkový šok, ale v zápätí aj obrovskú podporu, ktorá ma sprevádza doteraz.

Po absolvovaní náročných príjmacích skúšok na Fakultu architektúry, som musela veriť v samu seba, nakoľko v mojom okolí nebol nikto, kto by sa tomuto povolaniu venoval a vedel ma aspoň občas usmerniť. Počas školy som praxovala vo viacerých ateliéroch, v štvrtom ročníku sa mi naskytla možnosť pracovať pre menšiu developerskú firmu. Bola to pre mňa veľká škola, nakoľko som sa nevenovala len architektúre, ale zastupovala som aj množstvo iných funkcií (Architekt, Realitný maklér, Fakturant, Account manager, Dizajnér web stránok, reklám a bannerov), za čo som veľmi vďačná a určite aj to mi dodalo veľa motivácie a sily, aby som sa nebála pustiť do vlastných projektov.

Vždy som túžila byť strojcom svojho šťastia a po ukončení spolupráce v  ateliéri, som ani na chvíľu neváhala, a bola som presvedčená o tom, že je ten správny čas, aby som to skúsila a rozbehla si vlastnú firmu. Som síce stále „mladá baba“, ale verila som v samu seba, bola som presvedčená o tom, že toto rozhodnutie je určite správne a nebála som sa zlyhania.

Po 3 rokoch som sa rozhodla ísť vlastnou cestou a naplniť si svoj sen o vlastnom architektonickom štúdiu. Vo februári 2013 vznikla moja firma SANNY studio, s.r.o., a spolu s ňou 2 značky SANNY studio – architektonický ateliér a SANNY reality – realitná kancelária.

Nakoľko som tieto 2 projekty rozbiehala úplne sama, som šťastná a hrdá, že po necelom roku ako podnikateľka možem povedať, že spolupracujem s viac ako 30 firmami, mám 2 zamestnancov, píšem pravidelné blogy o trendoch v bývaní a realitnom trhu, som súčasťou mentoringového programu „Women enterpreneurship forum“, mám za sebou niekoľko skončených a niekoľko rozbehnutých architektonických projektov, predaných a prenajatých bytov a to najdôležitejšie, prinášam radosť a teplo domova svojim klientom.

Čo sa týka budúcnosti SANNY studio, tak s dobre naštartovaným menom a spokojnými klientami chceme rozšíriť naše pôsobenie aj do firemnej sféry k väčším a komplexnejším projektom.

Našim poslaním je prinášať úsmev na tvare zákazníkov, ktorí hľadajú svoj vysnívaný domov, cítia sa príjemne vo svojom pracovnom prostredí a hľadajú partnera pre osobný a korektný prístup.

Kreativita, bojovnosť, cieľavedomosť, všestranosť a tvrdohlavosť sú vlastnosti, ktoré ma najviac vystihujú, sprevádzajú a doviedli ma až sem.

 

Ing. arch. Anna Králiková
www.sannystudio.sk

 

 

Neprešlo jazykovou korektúrou. (Pozn. redakcie)

Odporučte stránku

Odporúčame