Sila internetu a "duchovný marketing"

S internetom som sa začala kamarátiť pomaly a zľahka. Som v prvom rade  herečkou, ale mám toľko záujmov, že sa moje nápady začali rozrastať a tak som  pocítila potrebu, začať robiť aj niečo zo seba a za seba. Prvé pokusy informovať o mojich aktivitách na internete a byť “v sieti” v rámci webu bol festival zdravia, tvorivosti a poznania „Svetlo Zeme“, ktorý som splouzakladala a produkovala v Šamoríne.

Web spravovala ďalšia spoluzakladateľka šikovná marketingová managerka Iveta Nagyová, ktorá sa naozaj výborne orientovala v tomto on-line svete a ja som vtedy pochopila a pocítila, že internet je silné médium. Prvý ročník dopadol nad naše očakávania a Šamorínsky kultúrny dom bol plný návštevníkov z celého Slovenska a dokonca aj Čiech. Splnil svoj zámer, informovať a robiť osvetu v rámci tém, ktoré sme ponúkli a ktoré mňa zaujímajú a ktorými žijem. A to všetko aj vďaka internetu, vďaka webovej stránke, a vďaka databáze ľudí “na sieti,” ktorú sme si museli nájsť a vybudovať. (Dnes festival úspešne pokračuje pod novým názvom “Dych Zeme” a jeho organizáciu prevzali šikovní ľudia z neziskovej organizácie).

Web, podnikanie a umenie

Druhý pokus začleniť internet do mojich, toto sa už dá nazvať aj  “podnikateľských” aktivít, bolo vlastné autorské predstavenie „Esencia divokej ženy“. Námet a príbeh hry sa vo mne rodil niekoľko rokov a je veľmi osobný, zbierala som dlho odvahu výjsť s touto výpoveďou von. Predstavenie som si sama napísala, produkovala, režírovala, hrala som v ňom, spievala a tancovala. Už som vedela, že ak chcem, aby sa o mojom novom, odvážnom projekte vedelo, potrebujem podporu nielen v médiách ako sú televízia a tlač, ale aj na  internete.

A tak som sa prinútila zozbierať materiály o mne. Oslovila som grafika a vznikol môj  web. Ohlasy boli veľké, stalo, že ma oslovila novinárka, ktorej sa tak páčili moje záujmy a inšpirácie, o ktorých som na webe písala, že sa rozhodla o tom uverejniť celú dvojstranu. Takto vznikalo dosť článkov a mňa to stálo len nájsť šikovného grafika a zozbierať materiály a pridávať aktuálnosti a informácie o mne. Bolo to 2 mesiace pred premiérou môjho predstavenia a nový web mi urobil obrovskú službu, predstavenia boli do konca sezóny vypredané.

E-ženy, “finty” na internete a duch podnikania

Najaktuálnejší projekt vznikol práve vďaka E-ženám!
Monika Jakubeczová a Gabika Revická,  zakladateľky E-žien ma oslovili, či by som neprišla na besedu e-žien v decembri 2010. Naše “pracovné” stretnutie sa predĺžilo na niekoľko hodín a bolo  tak zaujímavé  a tak osobné,  že sme stále mali o čom hovoriť.  Zrazu som zistila, že som s Gabikinou cestovkou bola mnoho krát  na úžasných miestach na Slovensku. Ďaľším prekvapením bolo,  keď som si uvedomila, že som práve jej publikáciu o Slovensku pred rokom darovala ako darček mojim gréckym kamarátom, ktorý tu ešte nikdy neboli. Bolo to z mojej strany vlastne také lákadlo, ako ich motivovať prísť na Slovensko. (Jeden z nich aj prišiel.) Pri Monikinom rozprávaní som zas pochopila, ako málo viem o “fintách” na internete. Začalo mi byť jasné, že  je dobré sa v tejto oblasti dovzdelávať, lebo som si dala práve prerábať a aktualizovať svoj web a kvôli mojej “neinformovanosti” som svoje požiadavky nevedela jasne formulovať.

Monikine CD-čka boli pre mňa ďalším pozitívnym prekvapením, pretože spojenie podnikateľského ducha s informáciami o našom vnútri, o našich možnostiach a ich použití v praxi, považujem za skvelú  kombináciu nielen v rámci podnikania.  Podnikavý a novátorský entuziazmus týchto svojských a úspešných  podnikateliek ma tak nadchol, že som hneď chcela vstúpiť do e-žien, napriek tomu, že som o nich ešte veľa nevedela. (To som, ale  rýchlo dobehla, a hľadala som si neskôr o nich všetko na internete.)

Inšpirácie k “podnikaniu” s emóciami

Tieto talentované, rohĺadené,  a originálne dámy ma tak inšpirovali, že som  vďaka nim nabrala odvahu, plniť si dalšie svoje sny a realizovať sa v tom, v čom som doma-v emóciách a v témech v rámci ktorých ma ľudia vlastne žiadajú o rady.   A tak sa postupne zrodil môj zážitkový tvorivý seminár “Esencie emócií-skryté talenty v nás”. Rozhodla som sa, že už je čas ponúknuť to, čím žijem posledných 16-rokov, čo ma zaujíma, v čom sa vzdelávam a čo mi otvára nové obzory a v čom sa dobre orientujem.

Ako herečka pracujem s emóciami vedome a moje sebavzdelávacie záujmy, knihy semináre, workshopy, ale aj prax v divadle a v televízii ma priviedli k tomu, že emócie môžu byť dobrým sprievodcom na ceste k harmónii so sebou samým. Keď sa vzdelávame, rozširuje to naše vedomie, a to nám pomáha zmeniť vo svojom živote postoje a zastaralé návyky, ktoré nám už neslúžia a tak si postupne otvárame oči, uši a všetki receptory pre to, čo sme doteraz nevideli. Toto je aspoň moja skúsenosť a tú by som rada ponúkala ďalej.

Pesnička cez internet a hrať s “tromfovými kartami”

Čím som staršia, tým viac vidím, ako sme sa zabudli vo svojom živote hrať, improvizovať, ako odsúvame fantáziu. Máme strach prejaviť čo cítime, prejaviť sa tvorivo. Nemáme odvahu ani čas v návale povinností ukázať svoje tajné “tromfové karty”, talenty ktoré máme a o ktorých vieme. Pri tom nám možno ani nenapadne, že nás občasné smútky, migrény a úzkosti prenasledujú pre to, lebo v sebe  niečo potláčame-naše emócie a našu hravosť.  Moja pesnička k predstaveniu Esencia divokej ženy, vznikla počas upratovania v peňaženke a chatovania s mojou kamarátkou spolu-scénaristkou Sonku Karvayovou. Spríjemňovala som si “upratovacie” chvíle a písala jej,o čom by mala byť pesnička, písala som jej vlastne o mojich pocitoch, ale akosi to vyšlo v rýmoch.

Vždy keď robím niečo, čo ma nebaví až ma z toho bolí hlava, vymyslím si na seba hru, aby ma to bavilo a aby ma hlava nebolela:-). A tak mi zrazu v tej chvíli prichádzali rýmy a vyliezali zo mňa veci, o ktorých som sa  potrebovala vyjadrovať. Upratovala som, ale medzi tým aj chatovala. Chatovanie ma v tej chvíli bavilo. Mala som dve povinnosti, ktoré ma tlačili, neporiadok v peńaženke a termín na pesničku,  tak som ich len tak mimochodom spojila. Keď som sa oslobodila od tlaku, že treba text odovzdať hudobníkovi Mariánovi Čekovskému a že už vlastne s tým  meškám, išlo to zo mňa spontánne. Soňa pridala tiež zopár “veršov”- v tom je fakt dobrá a spolu sme tú pesničku “upratali” a bola na svete. V tej pesničke spievam: “Som ženský klaun a otváram sa dokorán, do manéže mojich snov!” Sny sa plnia podĺa mňa v tedy, keď sa na chvíĺu staneme tým klaunom, vystúpime na tenkú hrazdu a balansujeme medzi tým, čo je normálne a čo bláznivé a riskujeme svoju dôležitosť a začneme byť osobný. A pozrieme sa do svojho vnútra.

“Online milionár”, čistenie emócií a sila príťažlivosti

Mimochodom najlepšie podnikateľské prosperujúce projekty vznikli práve z bláznivých nápadov a kúskov, krásne o tom píše Bärbel Mohr v knihe “Zaměstnání a vesmírné síly”. O podnikaní na internete a aj v oblasti duše sa dozviete od “internetového budhu” a prezidenta marketingovej poradenskej firmy Hypnotic Marketing, Inc. Joe Vitaleho v knihe Sila príťažlivosti. Je to odvážny, bláznivý, novátorský a veľmi úspešný podnikateľ a odborník v oblasti osobného rozvoja. Ďaľšia jeho kniha “Sedem stratených tajomstev úspechu” ide po stopách tzv. “mesiáša podnikania” Brucea Bartona.

Znovuobjavené princípy v oblasti marketingu prekonávajú v tejto knihe mýty o podnikaní. Joe Vitaleho nájdete v prvom rade na internete. On rýchlo pochopil silu tohto média, z bezdomovca sa z neho vďaka “on-line podnikaniu” stal  milionár. Stať sa bohatým z finančného hľadiska , ale aj hodnotou svojho vnútra, mu pomohlo čistenie jeho emócií, čistenie svojich zranení, svojich negatívnych myšlienok a chápanie sily príťažlivosti, o ktorej píše. Termín “Duchovný marketing” používa práve Vitale. Je to o tom, že čo je v nás, to aj priťahujeme do svojich životov, vzťahov a podnikania. Preto ak sa nám niečo nedarí, treba sa obrátiť do svojho vnútra a podnikať cesty  tam, vystopovať prekážky a odstrániť ich v našom vnútri.

Duchovný marketing je o podnikaní z vnútra smerom von. Niekedy netreba fyzicky urobiť nič, len si v sebe upratať. A počúvať svoje vnútro, používať svoju fantáziu, byť osobný a podnikať s našimi koníčkami a vášňami a tak aby bolo zúčastnené  aj naše srdce.  Je dobré “čistiť sa”, byť v sieti a používať silu príťažlivosti! Nech si už nájdete akúkoľvek cestu, želám vám aby ste jej verili, aby ste sa z nej tešili a  aby ste mali odvahu motivovať aj ostatných  stať sa skutočnými milionármi aj v oblasti ducha.

Tak ako motivovali mňa  spomínané e-ženy, len tým aké sú! Som im za to veľmi vďačná. Vďaka nim som znovu začala písať (kedysi som chcela študovať žurnalistiku), je to môj menej používaný talent-moja tromfová karta, na ktorú nemám toľko času, koľko by som chcela:-).   Teším sa na vaše inšpirácie a budem rada, ak vás inšpirujem aj ja na mojich predstaveniach, alebo na mojom zážitkovom tvorivom seminári “Esencie emócií-skryté talenty v nás”  www.Uspech-stastie.sk

Slávka Halčáková - herečka

POZNÁMKA:
Pre e-ženy je zľava na seminár Esencie Emócií - skryté talenty v nás! Zľavnená cena pre e-ženy je 13,33%! Pre uplatnenie zľavy do poznámky pri vypĺňaní objednávky napíšte "som e-žena". Následne zaplaťte o 20 Eur menej.  Prejsť k popisu seminára.

Komentárov 

 
0 # Valeria-Petrova 2011-01-24 18:28
Milá Slávka. Stretli sme sa na besede e-žien v Senci a poviem Vám, pri Vašom rozprávaní som chvíľami chcela plakať a vzápätí sa smiať. Musím teda potvrdiť, že ozaj máte v sebe talent a silu otvárania našich duší a ukrytých pocitov v nej. Aj ja som s pomocou e-žien našla cestu svojho pôsobenia. Škoda, že sa nemôžem zúčastniť Vášho seminára... Prajem Vám úspech a radosť z toho, čo robíte pre seba aj iných.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2015-09-01 14:32
Dobrý deň Vážení špeciálne

Mám predložiť ponuku na úver (jednotlivci, podniky, ako sú združenia) v ťažkostiach, alebo ktorí chcú pomôcť vyriešiť niektoré svoje finančné problémy, alebo začať podnikať.
-Voľba výšky v rozmedzí od 5000 € do 500 000 €
-Voľba doby úhrady: do 25 rokov.
-Ročné splácanie sadzbu 2,20% záujmu.
S týmto vedomím, pýtam sa vás láskavo napíšte mi, alebo kontaktujte ma e-mailom, ak máte záujem.

E-mail: vgnpagot@hotmai l.fr
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # mcao laro 2016-09-08 10:55
hi
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # mcao laro 2016-09-08 10:56
Chcem úprimne poďakovať pánovi Markovi o finančné pôžičky Home mi pomohol s pôžičkou. Bol som Podviedol a scammed rôznymi medzinárodnými veriteľmi úver. Prihlásil som sa o pôžičku od nich a oni mi dali úver som požiadal o, je to splnený sen pre me.they sú reálne a legitímne dať im vyskúšať a budete aso získať úver od nich. Ak potrebujete pôžičku dnes kontaktu
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Osman Ibrahim 2017-11-11 12:00
Do you need a financial help? Are you in any financial crisis or do you need funds to start up your own business? Do you need funds to settle your debt or pay off your bills or start a good business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital services from local banks and other financial institutes? Here is your chance to obtain a financial services from our company. We offer the following finance to individuals-
*Commercial finance
*Personal finance
*Business finance
*Construction finance
*Business finance And many More:
and many more at 2% interest rate;
Contact Us Via Email:bullsindi
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Toneycic 2018-07-14 10:17
Hello i have an offer for you regarding products that help cats and dogs.

Could you be interested in hearing details?


my email

toneybeeson@gma il.com
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame