Vedomé podnikanie, zdravie a naše emócie

Určite mi dáte za pravdu, že nahnevanému človeku sa ťažko podniká. Ťažko sa zakladá firma, s obavami. S pocitmi menejcennosti neuspejete u klienta a keď vás bolí hrdlo, hlava alebo máte zdravotné problémy, nie je jednoduché venovať sa práci.

Metóda liečenia našich zranených emócií, na bunkovej, aj na molekulárnej úrovni, rovnako aj  kvantová biológia dokazujú, že naše zranené emócie, sú naše mínové polia. Pokiaľ ich neriešime a neliečime, nabaľujeme na ne ďalšie zranenia, ktoré sa postupne stávajú toxické nielen na úrovni psychiky, ale vystrelia na úroveň tela. A zranená emócia (žiarlivosť, strach, nenávisť hnev a pod.) sa teda postupne stáva chorobou, ktorá nám signalizuje, že niečo treba zmeniť, vyliečiť, preprogramovať.

Vedomé podnikanie

Jedna moja kamarátka, e-žena sa zaujíma o ekologické stavby a podniká v oblasti cestovného ,,ruchu”. Pomáha klientom nájsť krásne zátišia na Slovensku, kde si môžu oddýchnuť od každodenného „ruchu“.Jej podnikanie sa jej prisnilo a len nasledovala svoj sen, dnes prosperuje.
Ďalšia kamarátka, e-žena podniká na internete, usmerňuje klientov, aby našli v podnikaní radosť a šťastie. Nasledovala v podnikaní svoju intuíciu a dnes prosperuje. Možno ich obe aj poznáte.

Podnikanie v oblasti emócií, seminár Esencie emócií

Ja podnikám v oblasti emócií. Keď som na javisku, sprevádzam divákov fiktívnym príbehom, aby sa v ňom mohli nájsť, aby v ňom našli „tajné kódy“ pre seba. Aby pochopili, že vo svojom živote nemusia byť len divákmi, že v ňom môžu hrať hlavnú rolu.Na mojom tvorivom seminári Esencie Emócií-skryté talenty v nás sprevádzam emóciami, ktoré vám prinesú nové liečivé informácie o vás. Podnikám zážitkovú cestu do vášho vnútra. Pokúšam sa inšpirovať a odkrývať talenty. Nikdy by som sa nedostala k mojej práci a k mojim nápadom, keby som nepočúvala svoj vnutorný hlas a keby som nebola taká zvedavá a vášnivá „hľadačka“ a keby som sa ku svojim emóciám otáčala chrbtom.

Cesta nekonečných inšpirácií

Vďaka informáciám o deťoch Nového veku som sa prestala na seba hnevať, že som taká hyperaktívna, niekedy spomalená, nevyspytateľná, nezaraditeľná, že som komplikovaná a niekedy vidím a počujem veci, ktoré nechcem vidieť, lebo mi rúcajú moje ilúzie. Ale vďaka tomu „rúcaniu“  postupne staviam moje sny z trvalejšieho materiálu. S tým, ako sa učím prijímať svoju povahu, danosti, a rozumieť svojím emóciám, sa mi ukazuje cesta nekonečných inšpirácií.

Podnikanie, naše vlastné esencie a talenty.

Každý v niečom podnikáme, ale je dôležité byť si vedomý „svojej esencie“, svojich darov, talentov širších možností a súvislostí na ceste trvalo udržateľnej spoločnosti. Vedomý podnikateľ nového tisícročia, buduje okrem prosperity zodpovednú, láskavú, priateľskú a vedomú spločnosť. Lebo: „Až keď porozumieme sebe, svojmu vedomiu, porozumieme vesmíru a odlúčenie sa vytratí,“ Amit Goswami, fyzik.

  • AK SME SMUTNÍ:

Ak sme smutní, potrebujeme sa vyplakať. Ak sme nahnevaní, mali by sme sa vykričať, alebo niekde tu energiu pozitívne použiť a premeniť. Ja keď som nahnevaná, a neviem čo s tým, v posilňovni to vypotím. Keď si potrebujem s niekým odkomunikovať isté veci, ale druhá strana komunikovať nechce, napíšem mu sms-sku a len ju neodošlem, väčšinou sa mi uľaví. Ale najdôležitejšie je,  hľadať za tou emóciou to, čo ju naozaj spôsobilo, čo nám chce povedať. Keď jej dáme priestor a neprehlušíme ju cigaretou, alkoholom, televíziou, alebo čítaním bulváru, emócia nám začne odkrývať skrytý príbeh o nás. Mimochodom z takýchto chvíľ často vzídu veľmi tvorivé nápady!

  • "POZITÍVNA DIÉTA":

Zostať aspoň na pár hodín v tichu, bez telefónu a zapnutého rádia, a dať si priestor cítiť to čo inokedy cítiť nechceme a čo potláčame, môže byť niekedy veľmi liečivé. Môžeme si zobrať farbičky a vykresliť sa, alebo vypísať sa, ako hovorí moja kamarátka scénaristka Sonka, alebo to môžeme vyspievať, vykričať :-) alebo odmlčať v posteli a nechať to prejsť cez seba a pustiť to. Emócia dostane priestor a tým ju aj uvoľníme. Potom už nebude tak intenzívne klopať na dvere: "Tu som, všimni si ma, chcem ti niečo povedať o tebe!" A potom je čas obrátiť pozornosť na niečo, čo nám robí radosť, aby sme svoje myslenie a cítenie preprogramovali, aby sme sa nedostali do starých, vyšľapaných koľají, ktoré nám už neslúžia. Potrebujeme zabehnúť nové, radostnejšie. V tomto čase je dôležité sa sústrediť na všetko, čo je pre nás pozitívne a motivujúce, teda nasadiť si "pozitívnu diétu".


Vaše podnikanie nemusí byť oddelené od toho, čo viete o svojom vnútri. Môžete ho obohatiť o silu príťažlivosti, o silu myšlienky a vašich emócií a vedomia! Ak chcete vedieť a pocítiť viac, teším na vás na mojom seminári Esencie Emócií, skryté talenty v nás.

Slávka Halčáková, herečka

 

Komentárov 

 
0 # Valeria-Petrova 2011-01-24 19:07
Milá Slávka, plne súhlasím.
Bola som z istých veľmi nemilých záležitostí nútená ( sama sebou ) zmeniť svoju prácu, ktorá však veľmi zásadne ovplyvňovala život celej mojej rodiny. Mala som všetko: postavenie, prácu ktorá ma bavila, dobré finančné ohodnotenie, žili sme si ako v zámku, ale niekde vnútri ma ťažila boľačka. V jeden deň, som sa rozhodla všetko zmeniť. Sme síce v miernych ťažkostiach, keďže nemám stály príjem, ale keď som nechala svojmu životu voľný priebeh bez každodenného tlaku, objavila som v sebe niečo viac, ako by som dovtedy mohla objaviť. A teším sa z každého dňa a z každej novej výzvy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame