Vianočné on-line nakupovanie, alebo internetový obchod pred Vianocami

Vianoce vrátane naháňania Vianočných darčekov máme už za sebou a tak sa aj ja po niekoľkotýždňovej odmlke môžem opäť zapojiť do písania postrehov s on-line podnikaním. Ďakujem Monike a Gabike, že to za mňa potiahli v tomto období, keď som sa venovala mojim darčekovým zákazníkom, teraz sa s Vami podelím o aktuálne on-line skúsenosti zas ja :-).

Ako inak, keďže moje web stránky sú venované neobyčajným a zážitkovým darčekom, môj článok je venovaný postrehom pri nakupovaní Vianočných darčekov on-line. Najskôr niekoľko údajov ohľadom záujmu o darčekové stránky v najrušnejšom darčekovom období - Vianoc:

Pri rovnakom nastavení a optimalizácii stránok na kľúčové slová počas celého roka, sa pred Vianocami zvýšila návštevnosť stránok na 200% - 300% oproti ročnému priemeru, čo sa samozrejme odrazilo aj na predaji. Po Štedrom dni je zákonitý pokles na tretinu priemernej ročnej návštevnosti. S týmto treba počítať - vývoj mám odsledovaný cez analytický nástroj Google analytics počas obdobia 4 rokov a teda 4 predvianočných nákupov.

Je dobré si sledovať parametre Vašich stránok, aby ste vedeli analyzovať nielen obdobia záujmu a nezáujmu, ale aj ako sa k Vám zákazníci na stránku dostali, čo na stránke pozerali, či aj niečo kúpili a či sa k Vám aj vracajú.

Každý tovar alebo produkt či služba má "svoje obdobia"
, kedy je vyhľadávaný viac, a kedy menej, tieto obdobia zvýšeného a zníženého záujmu je dobré si odsledovať aby ste sa vedeli na ne pripraviť. Ja som si pripravila na základe 4 ročného sledovania "krivku záujmu" počas celého roka a teda už celkom dobre viem, čo ma kedy čaká :-).

Pred Vianocami som mala rozhovor s jedným z našich on-line obchodných partnerov, ktorý začal podnikať s darčekmi v lete tohto roku (2009). Upozornila som ho nech sa na Vianoce dobre pripraví. Opäť sme sa stretli iba niekoľko dní do Štedrého dňa, keď mi povedal, že až taký nápor vôbec nečakal a nepripravil si darčeky na sklad v dostatočnom počte. Smutne skonštatoval, že majú sklady prázdne a musí odmietať objednávky.

Podobne zostal zo svojho internetového obchodu s darčekmi prekvapený jeden náš zákazník, ktorý si osobne prišiel pre darček (Pozemok na Mesiaci myslím), objednaný cez našu web stránku. Povedal mi, že doteraz predávali darčeky iba cez kamenný obchod, ale pred niekoľkými mesiacmi si dali spraviť aj internetový obchod, na skúšku že čo to spraví. Výsledok ho prekvapil: napriek kríze, ktorej sa nevyhol asi nikto sa im zvýšil predaj o vyše 200% a to vďaka objednávkam cez internetový obchod. Tiež z takým úspechom vôbec nepočítal.

Ja som bola pripravená na nápor predvianočného nakupovania
a po niekoľkých Vianočných skúsenostiach aj na to, že sa nájde veľmi veľa zákazníkov, ktorí si nechajú úplne všetko na úplne poslednú chvíľu. Teraz zas podľa "krivky záujmu a menšieho záujmu" viem, že budem mať niekoľko týždňov čas venovať sa príprave nových darčekov, vylepšovaniam, a analýzam - až do Valentína, keď to "znovu vypukne", aj keď už v oveľa menšej miere ako na Vianoce.

So zákonitosťami aj v internetovom podnikaní je treba počítať a pokiaľ sa s nimi dokážete zladiť prinesú Vám efektívnejší výsledok pri menších stresoch. Každý internetový obchod alebo podnikanie má svoje špecifiká a zákonitosti, skúste nájsť tie "svoje" :-).

Hanka.

Tags:

Komentárov 

 
0 # 2015-11-07 10:08
Ja už cez internet nakupujem všetko. Najčastejšie je to na Hej sk a áno, aj u nás sa objednáva najviac práve koncom roka. Ešte vďaka zľavovým kódom na http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/ vždy pri nákupe navyše čo to ušetrím. Je to asi najlepší obchod u nás.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # foot pain identifier 2017-06-13 14:12
My brother suggested I would possibly like this website.
He was once entirely right. This publish truly made my day.
You cann't consider simply how much time I had spent for this information! Thanks!


Also visit my web page - foot pain identifier: http://pooleyiopdpnknn.snack.ws/do-hammer-toe-braces-work.html
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # plaza.rakuten.co.jp 2017-06-15 01:09
Great beat ! I would like to apprentice while you amend your website,
how could i subscribe for a blog site? The account aided me a acceptable deal.
I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame