Ako som napísala svoju prvú knihu

Pred pár týždňami som sa stala členkou e-žien. Spontánne som sa zaregistrovala a hneď išla na prvé stretnutie.  Očakávala som, že na stretnutí nájdem ženy, ktoré sú v on-line podnikaní oveľa viac vpredu ako ja. Tešila som sa na rozhovory, ktoré budú zdrojom inšpirácie pre moje začínajúce on-line podnikanie. A na moje počudovanie práve na tomto stretnutí bolo ešte dosť žien, ktoré mali ujasnenú predstavu v čom podnikať, no akoby im ešte chýbala odvaha vykročiť do prostredia on-line. Milé e-zeny, prosím vykročte, nech môžeme diskutovať a vytvárať zmysluplné partnerstvá na podporu našich on-line podnikaní.

Pre ilustráciu Vám dávam svoj príbeh, ktorý má ďaleko od dokonalosti, no vďaka odvahe byť aktívna som si splnila svoj sen. V júli vydávam prvú knihu a to hneď e-knihu.

On-line a ja
Už na konci roku 2009 som vďaka Monike Jakubeczovej otvorila dvere do tohto sveta. Celý rok 2010 sa niesol v duchu bližšieho spoznávania: V januári som sa nadšene pustila do postupného štúdia obsahu RIM balíka. Mala som zámer čo chcem zrealizovať. Vo februári sa môj podnikateľský zámer zrazu zmenil a ja som od štúdia upustila. Nadšenie pre on-line ochablo, keďže som nevedela o čom bude moje podnikanie.
V roku 2009 som taktiež začala písať knihu. Nosila som ju v sebe 5 rokov. Až po strate podnikateľského zámeru, ktorý bol inšpiráciou pre on-line, som sa úplne ponorila do písania knihy. Každý deň som bola aktívna. Napísala som minimálne jednu stranu. Bola som ako trpezlivý robotník, ktorý vie že na to aby zrealizoval svoje dielo, každý deň pre to niečo musí urobiť.

Náhody neexistujú a začiatky sú krásne
Tesne pred dokončením knihy som začala hľadať klasického vydavateľa. Predstavovala som si knihu na policiach v kníhkupectve. No, zatiaľ žiaden vydavateľ neprejavil záujem. A tu sa mi rozsvietilo v hlave svetlo - veď je tu svet on-line. Knihu si vydám sama. Stále som ten začiatok akosi nevedela uchopiť. Akoby predo mnou utekal. Prvé čo som si pamätala z RIM balíka bolo napíš si projekt. Začala som písať, a keď som už bola asi v ¾ tak som mala hlavu ako melón. Každá ďalšia informácia miesto toho aby ma posúvala dopredu ma ťažila.  Pýtala som sa: Ako ja toto môžem zrealizovať? A vtedy sa rozsvietilo svetlo, realizuj.

Realizácia
A poviem vám, že každý jeden krok, v ktorom som spojila realizáciu s teóriou ma ohromne posúval dopredu. Realizujem a prichádzajú nové nápady ako môže  e-knihu čítať čo najviac čitateľov. Stále sa učím. Moja stránka vôbec nie je dokonalá. Množstvo postupov z balíka som nerealizovala alebo ich realizujem až postupne teraz. Úprimne som však každý jeden deň túžila a túžim aj teraz, aby som pre čitateľov vytvorila to najlepšie on-line prostredie.

Aktivita, pokoj a viera = šťastný deň podľa mojich predstáv!
Pravdou je, že aktivita premieňa veci v hodnotu. Keď dám hodnotu, tak hodnotu dostanem naspäť.  Som v období, keď si svojou aktivitou a činnosťou čistím myšlienky a obavy.
Kedysi som si naivne myslela, že keď vyčistím existujúci strach, už ďalší nepríde. Dnes viem, že tak ako sa ja posúvam vo svojom živote, tak sa ešte objavujú aj ďalšie ukryté obavy. Zatiaľ je pre mňa strach ako cibuľa, z ktorej dávam dole jeden obal za druhým. A aktivita mi v tom pomáha.

Teším sa na naše rozhovory na niektorom stretnutí e-žien.
Prajem veľa úspechov pri realizácii vašich túžob a zámerov.

Eva StanovaKomentárov 

 
0 # 2011-08-28 17:15
Som rada, ze Vam to vyslo. Treba si ist pevne za svojim cielom :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2014-12-10 22:11
Hello everyone, it's my first visit at this web
page, and article is in fact fruitful for me, keep up posting these types of posts.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2014-12-12 06:17
Asking questions are genuinely good thing if you are not understanding
something entirely, except this article presents fastidious understanding even.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame