Ako som objavila elektronický podací hárok na pošte

E-shop - vintage pečiatky, materiál na tvorenieNa poštu chodím často. Vlastne, chodím tam častejšie ako by som chcela. Nehovoriac o tom, že hlavne teraz v lete, keď majú obmedzenú prevádzku, to nie je najpríjemnejšie strávený čas. Nechodím tam posielať zaľúbené listy (vlastne škoda), na poštu chodím odosielať zásielky s tovarom, ktorý tvoria prevažne vintage pečiatky, samolepky, záložky a washi pásky. Všetko vo vintage a retro štýle, ktorý je mojím obľúbeným. Áno, prevádzkujem e-shop, kde má vintage a retro materiál na tvorenie hlavnú rolu.

 

Celé leto riešim dilemu ako odosielať zásielky. Väčšinou ich odosielam ako doporučené listy, a tak cena za poštovné pre zákazníka nie je vysoká. Pre mňa to však znamená nekonečné hodiny poriadneho balenia a vystávania na pošte. Doteraz som pekne vypisovala podacie lístky ku každej zásielke. Zvažujem zmluvu s kuriérskou službou. Kvôli úspore môjho času.

Na druhej strane, pre môjho zákazníka, ktorý objavil moje vintage pečiatky, alebo iný materiál na tvorenie, to znamená zvýšenie poplatku za „poštovné“ o 50 až 100 %. A tak cenové ponuky od kuriérskych firiem stále čakajú na moje rozhodnutie. Nejako im to neviem spraviť (chápte mojim zákazníkom), zvýšiť poštovné.

Výhody o e-podacom hárku na slovenskej pošte

A čo sa stalo? Keď som pred pár dňami opäť stála 20 minút v rade na pošte, a to nehovorím o tej rade, čo sa vytvorila za mnou, keď pani poštárka vybavovala moje zásielky (mala som aj dobierky... ), všimla som si letáčik o výhodách ePodacieho hárku. Niežeby som o ňom nepočula už dávnejšie, ale nezaujalo ma to. Spýtala som sa jej, pani za priehradkou, či je to dobrá vec, ten ,,elektronický hárok“. Odpovedala mi utrápene (z množstva mojich zásielok sú poštárky vždy nervózne, obálky sú totiž neforemné – vintage pečiatky majú rôzne tvary,  a výšku poštovného musia samostatne vytlačiť na samolepku), že: „Už by ste tu neboli.“  Zopakovala to dvakrát.

Ako sa pracuje s elektronickým podacím hárkom

A tak som si  večer sadla k internetu a naštudovala som si, ako sa pracuje s elektronickým podacím hárkom. Vyskúšala som to v praxi a musím povedať že áno, je to rýchlejšie, hlavne, ak posielate niečo na dobierku. Bez debaty. Mám aj výhrady, ale pekne po poriadku.

Výhody elektronického hárku

  1. Keď ťukáte adresu do systému, automaticky vám to ponúkne a doplní k ulici PSČ a mesto;
  2. Raz zadanú adresu si zapamätá;
  3. Môžete si vytlačiť adresné lístky a tak sa vyhnete duplicitnému písaniu adresy na balík a podací lístok;
  4. Je to podstatne rýchlejšie, potvrdzujem, špeciálne, ak posielate na dobierku.

Nevýhody elektronického hárku

  1. Pani za priehradkou žiada, aby som jej podávala balíky v poradí, ako som ich zadávala do systému, takže si ich musím „interne“ číslovať;
  2. Vraj, keby som si balíčky doma ešte odvážila, bolo by to rýchlejšie. Možno pre ňu, ale nie pre mňa, takže túto službu som jej odmietla.

Toto všetko je zistenie čisto z pohľadu laika, ktorý službu Elektronického hárku čerstvo objavil. Viem, že sú aj pokročilejšie funkcie, ktoré daná služba ponúka, ale zatiaľ si vystačím s týmito. Ktovie, čo objavím nabudúce. Hlavné je, že som aspoň dočasne našla spôsob, ako doručiť materiál na tvorenie a vintage pečiatky mojim zákazníkom bez toho, aby som zvyšovala poštovné. Možno vám moja malá skúsenosť pomôže.

Martina Valešová

 

 

Ilustračná fotografia s láskavým súhlasom autora: Stuart Miles/FreeDigitaPhotos.net

Komentárov 

 
+1 # 2013-08-22 11:18
Martinka, toto je skvelý článok! Vďaka!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # 2013-09-03 08:24
Milá Martinka, akokeby som tento članok pisala ja :-). Tety postarky vzdy prevratili oci,ked ma zbadali vo dverach a sluzby kurierov zatial odmietam kvoli vyske postovneho. Chcem iba dodat k tým nevyhodam EPH, všetko závisí od človeka sediaceho za okienkom. Ja si nikdy balíky nečíslujem a teda ani nepamätám v akom poradí som ich do systému zadávala a nikdy s tým nebol problém. Poväčšine si ich pani za okienkom vypyta alebo ich berie mimo poradia a systém jej to pravdepodobne umozni,takze nie je nutne zadavat ich presne podla poradia.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Martina Valešová 2013-09-03 14:15
:-). Zuzka, nase tety postarky su specialistky. Ked som sa jej pytala, ci to nie je jedno, povedala, ze sa jej to tak lahsie zapisuje... a dnes mi povedala, ze ak mam nieco do Ciech, tak nech to nedavam do stredu harka, ale na koniec :). Ale ako pises, je to individualne a su aj sikovne a ochotne tety postarky.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # 2015-03-20 19:39
Ja by som mala taku otazku , ze ked mjusim zadat sumu dobierky to uz musi byt s poštovnym ,alebo mi to este prirataju na pošte?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Stewartquomy 2017-01-30 01:09
wh0cd562763 amoxicillin 500 trazodone elocon cream advair price buy diclofenac sodium indocin cost of abilify effexor
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Dillon 2017-05-16 00:00
These are actually enormous ideas in on the topic of blogging.
You have touched some fastidious factors here. Any way keep up
wrinting.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame