Objav svoju túžbu - tri štádia prečo ju nerealizujeme

Objav svoju túžbuPred časom som do svojej emailovej schránky dostala email „Osobný list od Moniky“. Prišiel práve v období, keď som sa sama vo svojom podnikaní pýtala, prečo ľudia hovoria, že chcú zmenu povolania a keď im dáte riešenie, nie sú schopní urobiť krok. Tak isto ako Monika s Gabikou som si kládla otázku, v čom je „pes zakopaný“?

 

 

Vrátila som sa v čase späť asi o 10 rokov, keď som sedela nešťastná v práci. Nevedela som čo ďalej, bola som nešťastná a vedela som len jedno, že tak, ako to je, to už ďalej nie je správne. Napriek tomu, že som mala v tom čase všetky životné istoty prácu manažéra, manžela, dom, cítila som sa neistá a vedela som, že je načase vykročiť. Ale kam, ako a čo to sú témy, ku ktorým som sa vrátila aj v článkoch na blogu Profitu.

Obdobie zmeny, ktorým som si prešla, nebolo ľahké. Najprv som nevedela čo, a potom keď som vykročila, aby som to zistila, často krát som sa dotýkala svojich najhlbších pocitov: strachu, neistoty, smútku. Napriek tomu som kráčala krok za krokom k Objavovaniu seba a zisteniu toho, po čom v skutočnosti túžim. Hľadala som v knihách, používala som rôzne techniky, ktoré mi dali to najvzácnejšie – víziu.

Napriek tomu, že sa vízia niekoľko krát rozpadla a PREČO sa upravovalo, tak túžba bola vždy to, čo ma opäť postavilo na nohy. Pomohla mi v kritických situáciách vždy nájsť riešenie, či už to bol nedostatok peňazí, času, ľudí, sily. Preto hľadajte, po čom v skutočnosti túžite, a ak to nájdete, urobte pre to všetko, aby ste to zrealizovali.

Pozrime sa spolu, čo môžu znamenať prekážky, ktoré stoja v ceste:

Sťažovanie, ešte neznamená čas pre realizáciu

Niekedy, ak nie sme s niečím spokojní, prechádzame fázou najprv možno smútku, pýtania samého seba a následne sťažovania sa na to, čo nám v živote nefunguje. Prichádza prvá fáza hľadania informácií, ako riešiť to, s čím sme nespokojné. To, že sa na niečo sťažujeme, ešte neznamená, že sme pripravené daný problém riešiť. Tento čas trvá u každého individuálne a záleží od momentu, kedy už samé sebe lezieme dostatočne na nervy, až si povieme: stačilo. Ide sa do akcie. Máme oblasti, v ktorých zmenu dokážeme urobiť rýchlejšie ,a potom zase oblasti, v ktorých pomalšie. Sú obdobia, v ktorých máme enormné množstvo energie, a potom zase obdobia, v ktorých akoby nás niekto vypol. V tomto období je výborné si klásť otázku: som už naozaj pripravená na zmenu alebo sa chcem ešte trocha sťažovať?

Už ste v štádiu chcem, ale chýbajú peniaze?

Aj keď sa problém v realite javí, že je v peniazoch, je to maskovanie, že ešte naozaj nechcem. Niečo v mojom vnútri sa ešte má strach vykročiť, nedôverujem svojej hodnote. Pretože, ak sme naozaj rozhodnuté niečo dosiahnuť a túžime potom, vtedy sa spoja všetky sily vesmíru, aby nám pomohli. Ako prvý príklad uvediem môj prvý kurz u Moniky, ktorý bol na tému podnikania na internete. Bola som v období života, ktoré volám križovatka. Stála som na nej a nevedela ako ďalej. Bola som SZČO, práve som ukončila činnosť, ktorá mi prinášala aké také peniaze. Bola však v rozpore s mojimi hodnotami, nemohla som ďalej. Mala som pár peňazí na účte a nevedela som vôbec, čo bude ďalej. V tom mi prišla pozvánka na Monikin kurz. A vtedy sa vo mne niečo pohlo, zarezonovalo so mnou. Nevedela som, čo bude ďalej, vedela som len, že na ten kurz mám ísť. Išla som a získala som nové informácie, ktoré dali môjmu podnikaniu nový rozmer.

Už ste v štádiu chcem, ale chýba čas?

Ak chýba čas, podnikanie ešte nie je prioritou a možno ani nikdy nebude. Tu je dobré byť úprimná sama k sebe a opýtať sa: Naozaj to chcem? Som ochotná kráčať každý deň za svojou víziou a prekonávať samú seba? Alebo som len uverila tomu, že podnikanie zmení môj život, keď ho zmenil aj susede. Možno prídete na to, že vaše hodnoty sú úplne niekde inde, a preto neviete nájsť čas na spoznávanie podnikateľskej príležitosti.

Ak ste prišli až sem, tak je veľká pravdepodobnosť, že už ste tesne pred štartovacou čiarou a čoskoro vykročíte po podnikateľskej dráhe. Ak cítite, že je ešte niečo, čo vás brzdí, je načase pozrieť sa na negatívne presvedčenia. Položte si otázku: Aké presvedčenia ma brzdia a ktoré mi bránia vykročiť? Napíšte si ich na papier. Každé z nich pre vás plní určitý pozitívny zámer, chráni vás pred niečím, z čoho máte strach, obavu. Poďakujte mu a transformujte ho na presvedčenie pozitívne, ktoré vám pomôže dostať sa tam kam chcete.

Keď po niečom v skutočnosti túžime, tak automaticky prichádza aj viera. Viera v to, že dokážeme to, čo chceme. A vtedy, keď vykročíte otvárajú sa zázračné dvere. Stretnete človeka, ktorého potrebujete, nájdete v knihe informáciu, ktorú hľadáte, dostanete peniaze, ktoré ste vôbec nečakali. A vďaka tejto ceste objavíte seba, svoje vlastné stratégie.

 

Eva Stanová

 

 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame