Ako (ne)stratiť zákazníka

Prednedávnom sme kupovali nový stôl so stoličkami. Dosť sme sa nachodili, kým sme dopracovali k predajni, ktorá ponúkala sortiment podľa nášho vkusu. Hneď sme zrealizovali objednávku, zaplatili zálohu a trpezlivo sme čakali, kým nám tovar do troch týždňov dodajú.


Keď sme pre tovar prišli, zapáčila sa nám jedna sedačka. Odhadovali sme, že by mohla byť presne taká, akú chcú kúpiť moji rodičia. Nebola som si však istá, tak som im chcela najprv ukázať prospekt a následne pristúpiť k objednávke.

 

Predajňa, o ktorej píšem je na druhom konci Bratislavy a keďže nebývame v Bratislave, bolo by pre nás pohodlnejšie zrealizovať objednávku e–mailom a zálohu zaplatiť cez internet banking. Predavačka, ktorá sa nám venovala bola nesmierne milá, ale na moje prekvapenie mi povedala, že žiaľ, objednávku musíme podpísať osobne a preto je lepšie spojiť našu objednávku i s platbou zálohy, a teda ďalšou osobnou návštevou.

Zamrzelo ma to, lebo kde môžem, tam si čas strážim a vedela som, že využijem akúkoľvek jednoduchšiu cestu k zakúpeniu sedačky. Nepatrím medzi klientov, ktorí obchádzajú pôvodné firmy, v ktorých nakupovali, keď som spokojná, zostávam verná. Ale tentokrát som si sadla za počítač a google mi bez problémov vyhodil niekoľko predajcov tej istej sedačky v rovnakej cene. Najbližší predajca bol navyše dve ulice od nášho domu.

Vážim si každého podnikateľa, ktorý sa v období vysokej konkurencie snaží správať sa ku svojim klientom príkladne. Preto som chcela peniaze poslať predajni, ktorej služby som mala preverené. Žiaľ, tu jeden faktor zlyhal. Časový. Viem, že jedna sedačka predajňu nábytku z biedy nevytrhne. Ale možno sme neboli jediní klienti, ktorí chcú poslať objednávku elektronicky a úhradu poslať prostredníctvom internet bankingu...

Tags:

Komentárov 

 
0 # 2009-11-10 16:27
S týmto mám skúsenosti aj ja. Veľa podnikateľov ešte nepochopilo, že internet je súčasťou nášho života a fungujú podľa starého systému...Nuž, aspoň konkurencia má náskok. Škoda len, že nám (spotrebiteľom) to ničí nervy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # StewartAperi 2017-01-19 21:05
wh0cd353560 atenolol price doxazosin erectile dysfunction order arimidex wellbutrin avalide
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # KennethgoG 2017-02-24 23:31
buy [cenzurovane slovo] buy [cenzurovane slovo] buy [cenzurovane slovo] buy [cenzurovane slovo]
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame