Prv než som vás poznal, preveril som si vás v Google...

Na jednom pracovnom stretnutí mi náš potenciálny obchodný partner povedal, že si ma pred našim stretnutím ,,vygooglil“. Zrejme sa vo vyhľadávači dostal len k pozitívam, pretože míting dopadol veľmi dobre, išlo o moju knihu. Často sa mi ale vynorí spomienka na túto situáciu, pamätám, aká som bola zaskočená. Napadá mi, čo keby niekto napísal o čomkoľvek niečo, čo ani nemusí byť pravdivé...

Môj muž sa okrajovo venuje hirudoterapii. Ak náhodou neviete, čo je to za liečenie, prosím, nepozerajte ešte do Google. Niekedy je dobré počkať na pointu. Možno vás prekvapí, čo všetko hirudoterapia lieči a koľké stáročia je uznávaná. Napriek tomu, že v slovenských pomeroch nemá takmer žiadnu tradíciu, napríklad v Rusku si vďaka nej vraj ľudia; bežne liečia problémy s kŕčovými žilami, bercovými vredmi, s krvným tlakom a mnohé iné choroby.
Slávna Kleopatra si vďaka hirudoterapii udržiavala krásnu pružnú pleť. Ak dva-tri krát navštívite hirudoterapeuta, postačí vám zakúpiť si vlastný ,,materiál“ a môžete sa liečiť  v domácom prostredí samy. Kúra má lepšie výsledky, ak sa opakuje a svoje ,,kamarátky“ prikrmujete vlastnou krvou pravidelne. Áno, ide o liečenie pijavicami! Niektorím mojim blízkym sa pri predstave, ako pijavica saje krv, urobí nevoľno a odmietajú prijímať informácie o tom, ako sa hirudoterapiou prečisťuje krv alebo aj informácie o ďalších skvelých zdravotných výsledkoch liečby. Darmo, nie všetko je každému po vôli.

Sladká a ešte sladšia nevedomosť
Vždy, keď vidím niektorého zo svojich vydesených blízkych, ktorí sa dušujú, že by si  pijavicu nepriložili, spomeniem si na jednu moju kamarátku, ktorú som kedysi dávno poprosila, aby mi prekopírovala knihu o Urinoterapii. Bolo to tesne po revolúcii, kedy bolo do slovenčiny preložených o alternatívnej medicíne len minimum kníh. Keď knihu prekopírovala, nadšene mi rozprávala o živej a mŕtvej vode, o ktorej sa v nej dočítala. ,,Lieči priam zázračne,“ oznamovala mi natešene. Bola ohromená výsledkami, ktoré autorka knihy popisovala. Vysvetľovala mi, na čo všetko a komu každému by vedela urinoterapiu odporučiť. Aj keď som nepochybovala, stále som iba nechápavo prikyvovala, lebo ju poznám a nedokázala som si predstaviť, ako terapiu aplikuje. ,,Má to len jeden háčik,“ zdôverila sa mi v závere rozprávania. ,,Neviem, čo je tá živá a mŕtva voda a nemám sa koho opýtať.“ Vtedy mi doplo. Spýtala som sa jej, či si prečítala knihu od prvej strany. Bola som si istá, že sa autorka hneď v úvode knihy zmienila o tom, čo urinoterapia je a čo bude v ďalšom texte predstavovať živú a mŕtvu vodu.

Niekedy je preinformovanosť na škodu
Priznala sa, že najviac pozornosti venovala výsledkom, ktoré sa dajú terapiou dosiahnuť. ,,Urinoterapia je vlastne liečba vlastným močom. A z toho vyplývajú aj názvy živá a mŕtva voda,“ povedala som a hľadiac na jej zdesenú tvár som pochopila, že k tejto alternatívnej liečbe bude mať veľkú úctu, ale zjavne ju nikdy nepoužije. Ešteže sa vtedy na Slovensku o Google nechyrovalo. Malo to aj svoje výhody. Keby si klikla do vševedúceho vyhľadávača, nestihla by uznať skvostné výsledky tejto alteranatívej terapie. Aj keď nebude používať svoj moč na sebaliečenie, po všetkých informáciách, ktoré ju nadchli, bude k urinoterapii pristupovať s veľkou úctou.

Keď obsah víťazí nad formou

Prv než nás odradí forma, možno nás zaujme obsah. Rovnako ako u pijavičiek. Aj keď sú škaredé  a nahrýzajú povrch našej pokožky, pomáhajú priam zázračne riešiť mnohé zdravotné problémy a prinútia telo, aby nám vyprodukovalo ,,novú“ krv. A možno aj trochu aj nové  myšlienky...
Možno nemáte najskvelejšiu webstránku na svete, ale môžete mať úžasné produkty, o ktorých by mnohí ľudia radi vedeli. Možno nemáte bezchybný systém online podnikania, ale svojim ľudským prístupom si vytvárate databázu stálych klientov, ktorí vaše služby opäť radi využijú.

Internetové podnikanie sa dá zdokonaľovať, podnikanie samotné podporiť tak, aby sa aj vo vyhľadávačoch posúvalo stále vyššie. Aj keď sme Eženy, v rámci projektu E-žena roka budeme prihliadať na komplexnosť ženy podnikateľky, nie len na formu online podnikania.
Tešíme sa na vaše odlišnosti a celistvosti, ktoré tvoríte svojim ženstvom, posolstvom a ľudskosťou.

S prianím, nech víťazstva obsahu nad formou :-)

Gabriela Revická

Tags:

Komentárov 

 
0 # 2011-07-22 14:06
Krásny clánok. Len mi nie je jasne, ci ho napisala Monika (uvedene pri nazve) alebo Gabika (uvedene pod clankom) :)))
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2011-07-22 14:38
Uz je to opravene, dakujeme za upozornenie.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2011-07-30 17:23
Ďakujem Gabika za tento článok! Trošku som si vyliečila svedomie..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # 2015-01-31 18:54
I pay a quick visit daily some blogs and sites to read content, except
this blog presents quality based writing.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Michaelcom 2017-06-30 22:06
wh0cd418426 generic prednisolone CHEAP AMPICILLIN amoxicillin 875 mg
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame