Čítanie, písanie, cestovanie a spájanie

Ak vám niekto povie, že sa ako podnikateľka snažíte zo všetkého vyťažiť, pravdepodobne vás nepochopil. Je zásadný rozdiel využívať situácie, či ľudí a v tom, keď siahnete po výzvach, ktoré prijmete ako príležitosti. Po výzvach, aké sa vám ponúkajú a rozhodnete sa ich príjemne spojiť.

Čítanie, písanie a cestovanie sú mojou veľkou láskou. Aj preto s radosťou tieto tri témy prepájam a hľadám ďalšie možnosti, aby som im mohla venovať viac v rámci svojej práce aj voľného času. Nedokážem robiť veci len pre peniaze, preto som prijala niekoľko nekomerčných aktivít, ktoré tešia môj duchovný svet. Moje podnikanie sa popritom občas pripomína a volá ma k sebe späť s naliehavým upozornením, že aj firemný účet má svoje limity. Možno to poznáte...

Cestovanie a knihy
Od malinka som chcela byť spisovateľkou. Vlastne pôvodne kozmonautkou. Viete, čo je spoločnou črtou oboch týchto povolaní? Ulietavanie z reality. Namiesto lietania do vesmíru, cestujem v rámci svojej cestovky po Slovensku. Moja malá knižka – Ukážem Ti Slovensko/ I will show you Slovakia, je prvým príkladom, ako sa mi podarilo spojiť tvorbu knihy so svojou prácou, hoci jej základom nie sú texty a príbehy, ale fotografie. Kým moja prvá kniha vďaka svojej dvojjazyčnosti obletela všetky kontinenty sveta (!), hľadala som ďalšie prepojenia svojich záujmov s prácou. Keď nájdete prepojenia, otvára sa vám viac času pre spojenie práce a radosti.

Skúsenosti na predaj
Monika mi často pripomínala, aby som sa zamýšľala nad tým, ktoré moje podnikateľské skúsenosti by som mohla odovzdávať ďalej. Vedela som, že ma baví školiť a byť pri zrode nových podnikateľských projektov, akurát som trochu dlhšie hľadala spôsob, ako svoj produkt vhodne ,,zabaliť“. Potom to prišlo. Pomohla mi moja konkurencia, ktorá si fingovane chodila po rady a nenápadne získavala informácie pre svoj nový biznis. Najpr som bola sklamaná, ale neskôr som si uvedomila pravdu o tom, že nie sú nepriatelia, len učitelia. A títo moji učitelia mi dokázali, akú hodnotu majú informácie pre môj konzultačno – poradenský produkt so zameraním na témy Ako si založiť cestovnú kanceláriu a ako ju efektívne viesť. Áno, vďaka mojej konkurencii robím dnes poradenstvo. :-)

Kurzy písania a cestovná agentúra
Keď som začala organizovať kurzy písania, prišlo mi úplne prirodzené spojiť svoju záľubu (písanie) s náplňou svojej cestovky. Požiadala som našich hoteliérov o zaslanie ponúk pre ubytovacie služby a školiace priestory a o výsledku som informovala našich klientov. Bola to dobrá voľba. Niektorí naši klienti naozaj hľadali a niektorí ešte naďalej hľadajú odpovede na otázky Ako napísať knihu, alebo Ako vydať knihu.   

Literárne stretnutia
Aj pracovné veci robím rada dovtedy, kým ma napĺňajú. Práve preto som sa rozhodla sústrediť na stretnutia autorov, ktorí píšu knihy, alebo si hľadajú svoj spôsob pre jej napísanie. Pôjde o stretnutia nevšedného typu. Nápad prišiel celkom nevinne a vyplynul z absolútne nekomerčnej sféry, ktorá tak rada kŕmi moju dušu a keď je duša sýta, univerzum prinesie
odmenu v úplne inej hodnote...

Spájanie príjemného s užitočným i sladkým

Po jedných Raňajkách s Eženami ma oslovila jedna dáma a ponúkla mi úlohu hodnotiteľky poviedkovej súťaže, ktoré vyhlásilo vydavateľstvo Tatran. Bola to početná, ale veľmi zaujímavá analýza autorských prác. Za odmenu ma vydavateľstvo obdarovalo knihami, aké som si mohla vybrať. Nikdy by mi nenapadlo siahnuť po knihe s názvom, aký mala táto moja osudová – Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť. Inšpirovala ma k stretnutiam, ktoré som si zaumienila organizovať s milovníkmi literatúry. Poznáte ten pocit, keď odkladáte okamih pre dočítanie knihy, lebo sa s ňou ešte nechcete rozlúčiť?

Na stretnutiach, ktoré plánujem už v blízkych dňoch,  budeme hovoriť o literatúre a počas nich budeme degustovať koláče. Pretože mi príde prirodzené spájať to, čo robím s tým, čo mám rada. Napríklad cestovanie a knihy, prácu a radosť, alebo literatúru a koláče...


Gabriela Revická
Komentárov 

 
0 # 2014-12-10 16:54
Its like you learn my thoughts! You seem to know a lot about
this, such as you wrote the e-book in it or something.
I feel that you can do with some p.c. to drive the message home
a bit, however other than that, this is wonderful blog.
A great read. I will certainly be back.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame