Bednárová Jana

Podnikanie mi zmenilo život podobne, ako keď sa nám narodila dcérka. S príchodom našej Adrianky na svet sa to samozrejme nedá porovnávať. No podnikanie takisto prevráti celý doterajší život naruby. Hlavne ak začnete niečo vyrábať a chcete (a potrebujete) niečo aj dokázať.

 

Berecová Anna

Kráčala som svojou cestou, no nevedela som, že to dopadne takto. Ale sa hovorí, že v každom zle, je aj niečo dobré...

Keď som bola malé dievčatko, videla som moju mamu, ako šije šaty a veci do domácnosti. Mala šliapací šijací stroj, ktorý je funkčný ešte aj do dnešného dňa.

   

Bohušová Linda

Moja životná cesta je prepojená s takmer každým kútom našej malej, ale o to malebnejšej krajiny. Na každej svetovej strane mám svoj domov a ku každej jej nuanse som si už v detstve vytvorila citový vzťah. Moji rodičia láskou spojili stredné a východné Slovensko. Po starých rodičoch primiešali gény našich českých predkov.

 

Buľubašová Barbara

Volám sa Barbara Buľubašová, žijem na vidieku, neďaleko Bratislavy, v dedinke s krásnym názvom Malinovo. K novému podnikaniu ma inšpirovalo moje okolie, moja rodina, priatelia, ktorí vždy zdôrazňovali moju vášeň pre kreatívnu tvorbu a pre cit k tvorbe priestorov na bývanie. No a k online podnikaniu ma nasmerovali naše E-ŽENY, Monika s Gabikou, ktoré ma vždy vedeli správne nabudiť a inšpirovať.

   

Dlhopolcová Zuzana

Keď sa obzriem späť a zamyslím sa nad začiatkami môjho podnikania v tejto oblasti, musím zájsť vo svojej pamäti viac ako šestnásť rokov dozadu. Vtedy sa mi narodil syn, ktorý bol viac chorý ako zdravý a klasická medicína mu nevedela pomôcť. A ja som začala som hľadať pomoc inde... Ale poďme pekne postupne...

„Niky nehovor nikdy!“ – to je presne môj prípad.

 

Fajtl Andrea

Online podnikaniu som sa začala venovať doslova „z postele“.

V roku 2011 som absolvovala náročnú operáciu chrbtice, s ktorou bola spojené následné niekoľkomesačné obdobie rekonvalescencie.

   

Gemzická Ivana

Keď sa pozriem na svoj život späť jasne vidím, že cieľom života je učiť sa a napredovať na svojej ceste. Učiť sa láske a odpúšťaniu a nezostávať na tom istom mieste. Vedieť načúvať hlasom našich blízkych radcov, ktorí nás oslovujú pretože aj oni naše napredovanie potrebujú.

 

Golejová Blanka

Niektorí ľudia majú v živote cestu ku splneniu svojich snov a plánov jednoduchú a priamočiaru, niektorí sa k nim dostanú až po mnohých rokoch a riadnej okľuke. Tá moja patrila k tým komplikovanejším, s neskorším štartom. Zato ale verím, že je postavená na pevnejších základoch, budovaná s väčším nasadením a odhodlaním, väčšou zodpovednosťou a chuťou uspieť ako v živote i v tvrdom biznise. Z môjho uhla pohľadu to má aj veľké výhody.

   

Horná Janka

Volám sa Janka Horná a dlhé roky som pracovala ako laborantka v jednej bratislavskej nemocnici. Po rozvode som žila sama s dvomi maloletými deťmi, o ktoré som sa starala. Raz som mala víziu, že sa mám venovať masážam. Ešte popri zamestnaní som si urobila niekoľko masérskych kurzov a tiež som pracovala v čajovni, kde som naberala prax.

 

Hríbová Anna

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:

K online podnikaniu ma inšpirovali „Raňajky s e-ženami“. Pred troma rokmi som bola v Senci na stretnutí s e-ženami a tu vznikla myšlienka, že by bolo dobre mať aj online podnikanie. Zrealizovalo sa to až teraz nedávno za pomoci Moniky Jakubeczovej.

   

Kernová Miroslava

Som novinárka a mama. Môj príbeh novinárky sa začal pred trinástimi rokmi v denníku SME. Môj príbeh mamy sa začal pred ôsmimi rokmi, keď sa mi narodil Šimon a po ňom zakrátko Paula (5) a Alex (3 roky). A môj príbeh podnikateľky sa začal pred necelým rokom, keď som založila blog www.omediach.blog.sme.sk. Teraz je to všetko v jednom a môžem povedať, že tento rok je pre mňa mojím osobným víťazstvom.

 

Kováčiková Simona

Vyštudovala som politológiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Študovala som v USA, neskôr v Litve a rok som žila v Írsku. Všetko popri škole. Síce som si štúdium politológie predĺžila o dva roky, no neľutujem. Škole vďačím za to, že mi dala voľnosť a učiteľom, že ma naučili jednu veľmi dôležitú vec, ktorú potrebuje každý podnikateľ bez ohľadu na to, či je muž alebo žena a síce: kriticky myslieť.

   

Kresánková Zuzana

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu

1. Vlastná skúsenosť.

Po ukončení MD/RD som nechcela dať rodinu na druhé miesto. Zistila som, že plnohodnotne sa venovať rodine a zároveň práci bolo takmer nemožné. Zároveň som ale chcela pracovať, alebo lepšie povedané, pracovne sa realizovať. 

 

Majská Denisa

Vyštudovala som Ekonomickú univerzitu, odbor financie, ale práca v tejto oblasti ma veľmi nenapĺňala. Chcela som sa venovať niečomu, čo by ma robilo šťastnou, dávalo mi zmysel. A tým je môj osobitý vzťah k móde.

   

Mihalenková Martina

Čo ma inšpirovalo k online podnikaniu:

Online podnikanie je fantastický spôsob ako osloviť množstvo ľudí v rovnakom čase a v rôznych kútoch sveta.  Je to obrovský trh, ktorý  dáva nekonečné možnosti. Mňa osobne k online podnikaniu inšpiroval nečakaný darček – labrador Tristan. Keďže to bol môj prvý psík, musela som sa hlavne naučiť ako s ním „spolunažívať“.

 

Nagy Pullman Edita

Keby mi bol niekto pred deviatimi rokmi povedal, že budem podnikateľka a že budem robiť to čo robím teraz, neverila by som mu. Uvedomila som si, že príslovie nikdy nehovor nikdy je naozaj pravdivé a u mňa to platí asi dvojnásobne.

   

Ondrušková Janka

Janka Ondrušková Ak by môj osobný príbeh mal byť vyjadrený v dvoch či troch  vetách, vyzeral by takto: Začalo to istotou, že nič nie je náhoda a niekto mi načúva. Pochopila som to už v 10 rokoch. Pokračovalo to poznaním, že niekto ma vedie a ja sa napriek tomu môžem slobodne rozhodnúť. V mojich 34 rokoch som dospela k túžbe stať sa „najláskavejším človekom, akého poznám“. Pracujem na tom :-)

 

Papp Vargha Katalin

Môj príbeh sa začal v roku 2008 keď som študovala na jednej belgickej univerzite v Bruseli marketing a komunikáciu cez program Erasmus, kde sme dostali ako semestrový projekt navrhnúť marketingový plán pre jednu rodinnú čokoládovňu. Človek keď má za úlohu, aby chodieval do manufaktúry, tak určite neodolá tej vôni, ktorá tam na neho čaká, hlavne keď ide o čokoládu.

   

Šimková Janette

Môj príbeh o tom, ako som dala svojej mysli krídla a dopriala si byť šťastná... A ako s tým teraz pomáham ostatným

Naplnila sa mi detská túžba stať sa novinárkou. Popri tom, ako som písala o sociálno-patologických javoch a uspela v novinárskych súťažiach s článkami o závislostiach, som začala väčšmi vnímať rozmer pomáhajúcej profesie. Pred dovŕšením troch desaťročí svojho života som sa rozhodla, že potrebujem dať svojej túžbe pomáhať ľuďom reálne naplnenie a vybrala som sa študovať sociálnu prácu na Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave.

 

Šimkovičová Jana

To, že podnikám je zrejme jedným z paradoxov, ktoré nám život prináša. Faktom je, že som nikdy nerozmýšľala stať sa podnikateľkou. Až sa to nakoniec stalo. :) Po vysokej škole som sa klasicky zamestnala a pracovala v danej firme päť rokov. Húževnatosť, pracovitosť a nadšenie. Myslím, že to boli faktory, vďaka ktorým som sa vypracovala na marketingovú manažérku pre strednú a východnú Európu.

   

Singhofferová Liliana

Oblasť podnikania:

Tvorba a realizácia historických kostýmov, Tvorba a realizácia karnevalových masiek, Tvorba a realizácia modelov Haute couture, Zákazkové šitie, Požičovňa kostýmov

 

Sliacka Dagmar

Riadim sa životnou filozofiou, že žiadne stretnutia nie sú náhodné a od každého človeka, ktorého stretnem sa mám niečo naučiť, alebo niečo pochopiť. Taktiež som pochopila, že najviac nás učia a posúvajú tie situácie, ktoré sú ťažké a často sa nám vidia neprekonateľné.

   

Slovačková Zuzana

Čo ma inšpirovalo k on-line podnikaniu:

Predovšetkým to vyplynulo z mojej životnej situácie, ktorú bolo potrebné riešiť a ja som bola presvedčená, že moje miesto je v danej situácii pri deťoch. Podnikať online bola pre mňa veľká príležitosť, ktorú som využila.

 

Slováková Spáčilová Alžbeta

Môj príbeh súvisí s profesiou, ktorú som chcela robiť už od svojich 14 rokov, ktorú som tiež vyštudovala a ktorej som sa aj roky venovala. Môj sen stať sa novinárkou som si vysnívala aj pod vplyvom silného vzoru môjho otecka, ktorý bol známy novinár a fotoreportér, a priblížila som si ju štúdiom žurnalistiky.

   

Števková Miroslava

Uf. Napísať osobný príbeh vlastným perom (klávesnicou) tak aby neznel „prihlúplo“, alebo až príliš k neuvereniu je naozaj tažké. Začnem teda nasledovne – možno trochu netradične... Sme s mojim manželom spolu viac ako 15 rokov, čo je vzhľadom na môj vek a prostredie skôr rarita ako pravidlo o to viac, že spolu nielen žijeme, ale aj podnikáme pod jednou strechou už viac ako 7 rokov.

 

Zajacová Ľubica

Svoj život som plánovala od základnej školy stráviť profesiou kozmetička, alebo niečo také. Preto, keď mi raz najlepšia kamarátka na základnej škole povedala, že ja budem určite robiť s papiermi niekde v kancelárii, tak som sa jej len skepticky vysmiala a ďalej si predstavovala aké pleťové masky budem svojim zákazníčkam miešať.

   

Partneri projektu

Zoznam.sk

RUonline.sk


QualityUnit.com

Terrabella.sk

 

 

 

 

Websupport

 

Woman.sk

 

Mojasvadba.sk
Svadba a inšpirácie
Tehotenstvo, pôrod, dieťa - Modrykonik.sk
Tehotenstvo, pôrod, dieťa
Modrastrecha.sk
Stavba a rekonštrukcia

 


 

Mediálni partneri projektu

 

 

Zoznam.sk

Profit

 

 

Internet-marketing-strategie.sk, Tricio.sk a ďalší mediálni partneri

 


Páči sa Vám náš projekt a chceli by ste sa na ňom podielať ako partner projektu E-žena roka?
Budeme radi, ak nás budete kontaktovať cez info@e-zeny.sk.

Odporučte stránku

Odporúčame