Podnikanie cez internet je aj pre ženy z lazov....

Cez víkend sme mali aj dve rodinné akcie, kam sme sa vybrali. Lenže pri tom aj zostalo.....totiž že sme sa len "vybrali" a nedorazili. Približne po 200 km za hranicou dediny sme sa museli otočiť. Cesta, ktorá viedla z našej dediny do najbližšieho mesta bola zafúkaná snehom a nedalo sa prejsť.  Pripomenulo mi to nedávny náš rozhovor s e-ženami na našej pravidelnej pracovnej porade....

Naše "e-ženy trio" (Hanka, Gabika a ja) mávame pravidelne pracovné stretnutia, kde plánujeme a riešime naše aktivity (nie len) pre portál E-ženy. Aj v ten deň, - pamätám si presne dátum: 5.2.2010 - sme sa zišli v Senci u Gabiky a skoro celý deň sme pracovali. Okrem iného sme chystali náš krst, teda krst webstránky E-zeny.sk a pripravovali sme tlačovú správu pre médiá.

Pracovali sme na zozname, kde sme vymenovali ženy, pre ktoré je určený náš portál, keď Gabika prehovorila:
"Podnikanie na internete je aj pre ženy z lazov....", ani nedohovorila, keď som jej skočila do reči:
"Ale takto to nemôžeme verejne napísať, je to také urážlivé...."
"Áno?" - spýtala sa Gabika a pokračovala - "ale ja vždy teba dávam za príklad, že čo si dosiahla a si ako z lazov..."
Smiala som sa a čudovala zároveň: "To ako myslíš?"- spýtala som sa jej.
"No, keď poviem, že si z Horných Salíb, nikto nevie kde to je....."
"Verím Ti " - pritakala som - "veď u nás ani vlak nestojí...."
"U vás si len líšky dávajú dobrú noc," - zapojila sa s úsmevom aj Hanka.
"Ani to nie, veď viete, manžel je poľovník.....", a to sme sa už smiali - ako vždy pri našich odľahčených debatách.

 

Klliknutím na obrázok zväčšíte náhľad:

Pracovné stretnutie E-ženy


Náš deň pokračoval v plnom pracovnom nasadení, až prišiel čas odisť domov. Hanka a Gabika sa vybrali do kina, ja som si ten istý film brala domov na DVD a dohodli sme sa, že si ho pozrieme naraz: ja doma s rodinou v papučiach, Gabika a Hanka s rodinou v kine.

Lenže moja 40 minútová cesta domov trvala vyše 2 hodiny. Neviem, či ste v ten večer a noc (5.2.2010) boli na cestách. Ak áno, určite si dlho budete pamätať dážď, ktorý hneď primŕzal a cesty boli ako ľad.
Keď som konečne prišla domov a napísala som dievčatám e-mail, že som prešla cestu smrti a dúfam, že ony sa z kina dostali domov v poriadku.
Gabika vzápätí zavolala:
"....naša cesta bola bez problémov (hlavný ťah medzi Bratislavou a Sencom)," - a potom dodala: "vidíš, ja som Ti hovorila, že si z lazov, ani cesty nie sú prejazdné..." :-)

Prečo som Vám tento príbeh porozprávala?
Lebo môžeme použiť rôzne slová na vyjadrenie, faktom ale ostáva, že aj keď bývate v malej dedinke, kde autobus stojí len 3x za deň a v dedine máte okrem domov len krčmu, jeden obchod s potravinami a kostol....Vy napriek tomu môžete svoje online podnikanie nie len spustiť z domu, ale môžete dosiahnuť aj vysnívané úspechy!

Na posledných raňajkách s eženami sme sa bavili o tom, ako podnikať bez auta.

Je pravda, že k väčšinu podnikateľských aktivít je potrebné auto, ale ak momentálne ani to nemáte, nájdite takú formu práce (na internete), ku ktorému nepotrebujete nutne auto.

Keď už hovoríme o mne a o tom, že bývam v malej dedinke....tak napríklad:

  • Sladké kytice pripravím doma a doručuje ich kuriér - čiže vôbec nezáleží na tom kde bývam. Kuriér príde až k nám domov.
  • Často robím franchise poradenstvo, dokonca aj medzinárodné obchody cez skype - a nemusím ani cestovať, resp. platiť si kanceláriu.
  • Produkt RIM balík, pomoc pre tých, ktorí chcú úspešne podnikať na internete (Internet-marketing-strategie.sk) je v elektronickej forme - aj v tomto prípade mi postačuje PC, internet a poštový klient.


Milé dámy!
Ak ste si doteraz hovorili, že nebývate vo veľkomeste  a preto nemáte veľa šancí, tak na to rýchlo zabudnite! Šance máme všetky a všetci rovnaké, len sa netreba báť a hlavne: musíte si veriť!

Držím Vám k tomu palce!
Monika

Komentárov 

 
0 # 2010-02-16 21:29
Mila Monika, Gabika, Hanka, precitala som si vasu diskusiu, ktora ma zabavila ale tiez inspirovala k zamysleniu. Mozno preto, lebo som z lazov... Ocenujem, ze podporujete zeny v podnikani pausalne, teda na celom slovensku prostrednictvom internetu. Hoci ste sa k tejto konkretnej teme dostali mozno viac zartom. uplne serioznym faktom je, ze slovensko je vidiecka krajina - teda "lazy". Predsa su len rozdiely.. Nie kazdy z lazov vie, ze v podnikani ma kazdy sance takmer rovnake... nie kazdy ma dostupny internet a nepozna jeho vyuzitie a potencial.. nie kazdy si je vedomy svojich schopnosti. preto vas povzbudzujem, dalej oslovujte, motivujte a v dobrom zmysle slova "provokujte" zeny k uspesnemu podnikaniu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Monika Jakubeczová 2010-02-16 21:47
Dakujeme mila Zuzana! Verim tomu, ze okrem "prebudenia" treba aj silnu davku viery - v seba a vo vlastne schopnosti. A inspiracii nikdy nie je dost. Chceme tomu verit, ze aj nas portal prispeje k niekolkym prebudeniam Za e-ženy: Monika
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # celestepain.soup.io 2017-05-15 21:52
Precisely what I was looking for, regards for putting up.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame