Ako odhaliť (nekalú) konkurenciu na internete

Znova sa mi to stalo. Našla som konkurenciu na internete. To by nebol problém, veď súťaživosť a konkurenčný boj nás podnikateľov len poháňa k lepším výkonom.
Ale čo robiť, ak máte ochrannú známku a tú využíva neprávom niekto iný?


Tento článok by Vám mohol pomôcť nie len nájsť na nekonečnom internete Vašu konkurenciu, ale môžete uvedený postup využiť aj na sledovanie takých oblastí, ktoré Vás zaujímajú.

Google má jeden veľmi dobrý nástroj, ktorý sa volá Google Alerts

Google Alerts je vynikajúci detektív pre vyhľadávanie informácií, ktoré Vás zaujímajú.

Ako funguje?

  • Zadáte svoje slovo záujmu, alebo slovné spojenie, ktoré chcete sledovať,
  • zadáte aj email, na ktorý Vám google bude posielať správy.
  • Google pravidelne skenuje internet a keď nájde článok, v ktorom sa spomína slovo (slovné spojenie), ktoré ste zadali na sledovanie, potom Vám ho pošle (podľa nastavenia denne, týždenne alebo okamžite, keď to zistí) na Vami zadanú adresu.

Skvelé je aj to, že sa nikde nemusíte registrovať!

Ako postupovať:

  • Na domovskej stránke Google Alerts zadajte hľadaný výraz, o ktorom sa chcete informovať. Napríklad: hypotéka
  • Vyberte tiež typ vyhľadávania (v správach, na webe, komplexne - voľte comprehensive, alebo v skupinách)
  • Zadáte ešte frekvenciu zasielania správ a Váš email, kam sa upozornenie má zaslať a detektíva máte nasadeného.

Google Alerts

Po odoslaní (Create Alert) ešte budete musieť verifikovať svoju požiadavku. Príde Vám email na Vami zadanú adresu a musíte kliknúť na odkaz, ktorým aktivujete a potvrdíte svoje "Google Alerts zadanie".


Ja to používam na viac slov, výrazov a moje domény.

Napríklad mám nastavené zasielanie na slovo "stratégie" a tak nemusím pracne vyhľadávať web na túto tému, dostávam správy v čase aktuálnosti až do svojej pošty. Ak niekto cituje niektorú z mojich domén, Google Alert ma na to upozorní. :-)

Sledujem aj slovo "podnikateľka" alebo "sladká kytica". Keďže moje podnikanie (www.sladkakytica.sk) som si ošetrila hneď na začiatku a dala som si ochrániť značku pre sladká kytica, tak chcem vedieť, kto sa "vozí" na mojom úspechu. Neraz som už takto odhalila webstránky, ktoré namiesto cukríkovej alebo čokoládovej kytice ponúkajú sladkú kyticu. A to podľa práva nemôže.

Ak teda chcete sledovať isté témy (napríklad Swaroski, pôžička, jazykový pobyt, atd.) alebo máte svoju ochrannú značku, službu Google Alerts budete milovať
.

Pre skeptikov: netvrdím, že Google Alerts mi pošle absolútne všetky webstránky, kde sa niečo napíše o stratégiách (a ďalších slovách, ktoré mám zadané), ale stále je to lepšie, ako nemať žiaden prehľad.


Poznámka: Na túto tému som už písala na blogu Internet-Marketing-Strategie.sk. Ak Vás táto téma zaujala, odporúčam ďalšie články: Mapa stránky IMS

Monika

Komentárov 

 
0 # 2009-12-09 13:32
Tato funkcia je na webe uz veeeelmi dlho a da sa vyuzit okrem ochrany znamky aj na ine ucely.

Napr. ak prispievate na roznych forach ku konkretnej teme (v mojom pripade napr. "affiliate software"), Google Alerts vas moze vzdy notifikovat ak niekde diskutuju o tejto teme ... za normalnych okolnosti je v silach cloveka monitorovat mozno 3-5 roznych diskusnych for. S Google Alerts sa daju monitorovat vsetky!

Dalsia vec na co vyuzivame tuto funkciu je monitorovanie nasej konkurencie. Cokolvek sa o nich napise alebo oni napisu na svoju stranku, ihned analyzujeme a rozhodujeme sa ci je to nieco co by sme mali robit aj my. Z postupu konkurencie sa da vela naucit (netreba pritom kopirovat)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Monika Jakubeczová 2009-12-09 13:44
Ano, suhlasim s tebou Viktor. Pripada mi to ako komplexne RSS. Ja som s touto sluzbou Google velmi spokojna. Dokonca odhlaujem take veci....napriklad ked si niekto čekuje moje domeny...a google to zachyti, hned o tom viem
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # james kelvin 2016-02-17 05:08
HELLO ÚVER o azyl,

POTREBUJETE pôžičku a dostal SCAM A nemá nič? Ste v osobitnej potrebu podnikateľský úver, dlh úver, MEDICAL úver, študentské pôžičky alebo pôžičku na kúpu výstroje, a pôžičky na začatie podnikania? AK ÁNO starosti NO MORE ZA vnútornej bezpečnosti Spojených štátov, a preto je ľahké pre ALL občan bude môcť získať úver bez stresu Jediné, čo musíte urobiť, je veriť A BUDETE šancu získať úver v najbližších 24 hodín. Len e-mail TOTO texted a dôveryhodné firmy na e-mailu nižšie NOW (jameskelvinloa )

james kelvin
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame