Zaujímajú vás najčastejšie chyby viditeľné na mnohých webstránkach?

Výhodou webstránok je, že ich môžete donekonečna aktualizovať, vylepšovať a objavovať, čo naši návštevníci na stránkach naozaj čítajú, kam si najviac klikajú alebo naopak, čo si nečítajú vôbec.

Vďaka tomu sa dá vyhnúť aj mnohým nevýhodám a chybám. Internet ponúka obrovský textový aj obrazový priestor, ktorý môžete fantasticky využiť, bola by škoda, zanedbať preto chyby, na ktoré si len možno stačí dať pozor.

O najčastejšie sa opakujúcich chybách, s ktorými sa stretávame na webstránkach, píšeme v článku, ktorý je sprístupnený len pre členky nášho občianskeho združenia.

Ako ochutnávku vám prinášame jednu z často opakujúcich sa chýb:

  • Otváranie cudzích webov do rovnakého okna

Čo to znamená? Ak na svoju webstránku umiestnite link na cudziu stránku, odporúčame vždy nastaviť otvorenie odkazu do nového okna (funkcia target:_blank). Ak tak nespravíte, váš čitateľ si číta váš článok, lebo ho zaujímajú vaše informácie a vy mu ponúknete napríklad alternatívu na inom (cudzom) webe. Čitateľ nevinne klikne, lebo nevie, že ak pri kliknutí stlačí klávesnicu SHIFT, potom sa mu nová stránka tak či tak otvorí v novom okne. Čiže ak ste link nenastavili podľa odporúčaní, potom sa vášmu čitateľovi vaša stránka stratí a objaví sa ten cudzí web, na ktorý ho pošlete... A možno práve tam nechá svoje peniaze...

Ďalšie chyby a ako sa im vyvarovať prinášame v článku len pre členky OZ:

Najčastejšie chyby mnohých webových stránokGabriela Revická a Monika Jakubeczová
Odporučte stránku

Odporúčame