Spoznajte dve priateľky, ktoré muffiny zmenili na Božské mafiny

Predstavujeme vám príbeh dvoch priateliek, ktoré spojili svoje ciele a pustili sa do spoločného podnikania. Keď sa ich podnikateľský zámer črtal, odhalili nám ho na jednom z Raňajok s Eženami. Prednedávnom ste ich mali možnosť spoznať na Vianočných trhoch, kde nám prezradili, že ich originalita sa odzrkadľuje aj v názve ich sladkého produktu: „Naschvál sme nazvali naše „muffiny“ po slovensky mafinmi. A keďže sú božské, mali sme hotový názov pre náš produkt.“

Pre veľký úspech z ich muffinov budú dámy ponúkať božské mafiny aj na vyhlásení výsledkov súťaže Ežena roka 2012.

O tom, ako vnímajú svoje podnikanie a online podporu ony, sa dočítate v ich príbehu...

Sme dve kamarátky, ktoré sa rozhodli podnikať vo výrobe domácich mafinov a cupcakes. K tomuto nápadu nás priviedla rodina. Dva roky sme vypekali rôzne mafiny pre našich najdrahších, skúšali rôzne kombinácie s polevami, s lekvármi, obmieňali sme ingrediencie. Bolo to naše hobby. Až nás raz rodina začala nabádať prečo tieto dobroty neponúkame aj iným a nezačneme ich predávať.

Zrodil sa nápad mať vlastný e-shop na mafiny a cupcakes a z hobby sa stalo seriózne podnikanie. Od nápadu po jeho realizáciu však prešlo veľmi veľa času. Študovali sme potravinárske zákony, dolaďovali druhy mafinov, pripravovali web. Kto podniká, vie o čom hovoríme. Asi najťažšie z toho všetkého bolo naštudovať potravinárske zákony a pripraviť všetko na 100% správne v súlade s našimi predpismi. Cesta bola náročná, ale stála za námahu. Oficiálne sme web spustili v auguste 2012 a už v septembri sme mali našu najväčšiu zákazku na výrobu 2.600 kusov cupcakes. Tu sme si overili, že sme schopné pripraviť aj veľké zákazky tak, aby bol zákazník spokojný. Naše podnikanie odvtedy ďalej napreduje. Máme už našich stálych zákazníkov, napr. jedna zákazníčka býva vo Francúzsku a vždy keď príde na Slovensko tak si objedná mafinky. Hovorí, že už keď odíde zo Slovenska tak jej chýbajú. Záujem nás veľmi teší a preto sa snažíme byť v tom čo robíme najlepšie.

Každá z nás má však aj popri mafinkoch svoju prácu. Lucia je na materskej dovolenke a preto jej veľa času zaberie malinký Lukáško. Všetko však vie geniálne zladiť a vždy je plná elánu, keď môžeme pripravovať novú zákazku, alebo keď skúšame nové druhy a polevy. Ja, Marta, pracujem v banke. Skĺbiť tieto dve práce je síce náročné, ale napĺňa ma to. Konečne robíme to, čo sme vždy chceli robiť. A čo je najdôležitejšie, že naše mafinky ľuďom chutia. Kamaráti nám fandia a držia palce aby sa nám darilo. Chvália nás za tento skvelý nápad. Veľa z nich má detičky a robievame mafiny aj na rôzne detské oslavy, kde majú mafinky veľký úspech.

Toto všetko sú však len začiatky. Plány máme veľké. Aktuálne pracujeme na úprave webu, chceme obmeniť niektoré druhy mafinkov, ponúkať k mafinkom aj tortu s motívom daného mafinku. Nápadov máme veľmi veľa. Veríme, že sa nám ich podarí čoskoro zrealizovať a najmä, že budeme mať len spokojných a verných zákazníkov.

 

Marta a Lucia

Facebook „Božské mafiny“, alebo www.mafiny.sk

 

Odporučte stránku

Odporúčame