Gabika Revická - hlavná koordinátorka a spoluzakladateľka OZ E-ženy

Gabika RevickáNa začiatku môjho podnikania nebol internet. Len sa o ňom občas v niektorých kruhoch pošepkávalo. Kiež by bol, ušetrila by som si mnoho výdajov a času. Dnes nemusím chodiť každý deň na poštu, nemusím tráviť čas kopírovaním a telefonovaním. Keď potrebujem osloviť všetkých obchodných partnerov alebo klientov, vytvorím jeden email a jedným kliknutím ho behom pár sekúnd dostanú.
Dnes je to také ľahké. Akurát už o tom vedia všetci. Zostáva len nájsť produkty, ktoré sú aj v dave informácií a ponúk originálne.


K podnikaniu z domu ma inšpiroval môj brat
, vďaka ktorému som počas prvej materskej dovolenke začala viesť účtovníctvo viacerým malým firmám. Bolo to v čase, keď sme ešte o internete nechyrovali.

Keď sme s manželom čakali naše druhé dieťa, hľadali sme pekné chaty pri jazere. Chaty a chalupy sa v tom čase síce prenajímali, ale neboli také, aké sme si predstavovali. Cestovné kancelárie sa ponukou dovolenky na Slovensku zaoberali len okrajovo.

Jedného dňa sa mi prisnil sen, o tom, ako prenajímať chaty a chalupy. Nedočkavá som ráno budila manžela. Videl pred sebou svoju ženu s veľkým bruškom a s veľkým biznis nápadom. Bola som taká nadšená, že som takmer nespávala, kompletizovala som všetky potrebné informácie pre podnikanie. Vygoogliť sa vtedy nedalo, nebol internet, listovala som v kvante odborných časopisov.

Legislatívne som si vybavila všetky povolenia, čo tiež nebolo a stále nie je pri zakladaní živnosti cestovná kancelária jednoduché, ale bola som rozhodnutá. Moji najbližší sa nového podnikania trochu báli a tak som radšej vydala svoj prvý inzerát na nábor chatárov tajne. Telefóny zvonili, ubytovatelia sa hlásili, popisovali svoje chaty, poštou posielali zásielky plné fotografií. Niektoré vyzerali veľmi vábivo, niektoré potrebovali zvýšiť štandard, aby boli predajné.

Bolo to veľké dobrodružstvo. Podnikala som  pri dvoch malých deťoch. Nebolo to vždy ružové, ale podnikala som z domu a gro mojich prác som tak riešila aj v období, keď boli dcéry ešte v škôlke a na prvom stupni na škole. Keď si šéfujete sama, je na vás ako si čas rozvrhnete. Obzvlášť vtedy, keď je potrebné zostať s nimi doma.

Tricio sa stalo značkou v oblasti cestovného ruchu
. Na jednej strane išlo o predaj dovolenky na chatách a chalupách Slovenska a na druhej strane o konzultácie pre ubytovateľov. Tak to funguje dodnes. S jedným veľkým rozdielom, ktorý som zúročila najmä pri treťom produkte venovanému tým budúcim podnikateľkám, ktoré chcú pracovať v cestovnom ruchu alebo si chcú založiť vlastnú cestovnú kanceláriu a podnikať z domu. Maximum invencie a chuti sú základným kapitálom, ktoré môžu žene zmeniť život.

Moje webstránky:

www.tricio.sk – dovolenky pre rodiny s deťmi
www.ukazemtislovensko.sk – knihy o Slovensku
www.poznavaciepobyty.sk – poradenstvo na tému Kam na Slovensku
www.pisanie.tricio.sk – kurzy písania, ako napísať knihu
www.drevenice-drevenica.sk – ako postaviť drevenicu
www.cestovky.slovenskedovolenky.sk –  ako si založiť cestovnú kanceláriu
www.revicka.sk - stránka venovaná (mojej) knihe Momenty zo života vydatej ženy

Odporučte stránku

Odporúčame