Monika Jakubeczová - spoluzakladateľka OZ E-ženy

Monika Jakubeczová Keď sa tak zamyslím, k podnikaniu na internete som sa dostala z dôvodu, že som v čase, keď ešte pripojenie na internet bolo drahé, stále som rozmýšľala nad tým, ako "investované" peniaze z toho internetu dostať späť. Začala som skúmať možnosti a veľa som sa v tom čase naučila o tom, ako zarobiť na internete.

Prvé moje podnikanie na internete vzniklo v čase, keď som sa rozhodla, že sa osamostatním a budem sama sebe paňou. Mala som lukratívnu prácu, auto, mobil, notebook a zaujímavý plat s ďalšími benefitmi, ale stále mi vadili nezmyselné nariadenia vedenia. A tak som sa rozhodla odísť zo zamestnania a podnikať.

Stala som sa živnostníčkou, ktorá ponúkala svoj produkt na internete. Vymyslela som si "sladké kytice", ktoré nikto nepotreboval, lebo ich nepoznal a tak som sa naučila, ako sa predať na webe. O niekoľko rokov som toto moje prvé business dieťa predala, lebo som už svoje ďalšie podnikateľské aktivity nestíhala. Akonáhle som sa totiž osamostatnila, cítila som, ako by sa nebo rozstúpilo a začali na mňa padať skvelé podnikateľské príležitosti. Rok po odchode zo zamestnaneckého pomeru som zakladala svoju "eseróčku", pomocou ktorej som vytvárala portál pre záujemcov o franchise koncepsie.

Skúsenosti, ktoré som získala pri marketingovej práce na mojich dvoch online podnikaniach sa potom pretavili do tvorby webstránok a poradenskej činnosti, ktoré priniesli so sebou niekoľko ďalších online podnikaní.

Jednou z nich je vytvorenie superpomôcky (RIM balík - Revolučný internet marketing balík) pre tých, ktorí chcú vytvoriť efektívnu a zarábajúcu webovú stránku.

Okrem aktivít, ktoré realizujem na internete, organizujem aj semináre v oblasti internet marketingu a vydala som už 3 Motivačné CD zo série DOKÁŽETE TO! - o úspechu, šťastí a ako to všetko dosiahnuť...

Moje "naj" výhody v online podnikaní sú:

  • som sama sebe šéfom,
  • pracujem doma: keď príde syn domov zo školy, som pri ňom a nevychovávam ho cez mobil,
  • počas prania, varenia a iných domácich prác môžem plynule pracovať ďalej (kým sa varí guláš, ja som pri svojom PC a pracujem),
  • voľný deň si spravím kedykoľvek sa mi zachce,
  • ak odídem z domu, kanceláriu si môžem zobrať so sebou (zabalím notebook s mobilným internetom a som v práci kdekoľvek sa nachádzam),
  • nové projekty môžem realizovať okamžite, nemusím sa radiť s nikým, nemusím si vypýtať súhlas nadriadených, a pod.,
  • keď sa mi naozaj nechce, tak nepracujem hoci aj celý deň a môj príjem nie je ohrozený (pasívny príjem z mojich online podnikaní),

Je dobré byť online podnikateľkou!

Moje webstránky:

www.jakubeczova.sk - moja online vizitka

www.monikaj.sk - eshop mojich produktov

www.uspech-stastie.sk - Aby ste úspech a šťastie nemali len na dosah!
www.tvorba-webov.sk - referencie a ponuka na tvorbu webstránok
www.internet-marketing-strategie.sk - Naučte sa podnikať na internete
www.univerzita-online-podnikatela.sk - Ponuka kurzov, seminárov a Motivačných CD
www.einfo.sk - moja prvá stránka, vznikla len ako priestor pre moje myšlienky
Joomla.einfo.sk - môj online poznámkový zošiť pre redakčný systém Joomla
Horoskopy.einfo.sk - vyčlenená podstránka pre milovníkov horoskopov a znamení zverokruhu a pod.

Sladkakytica.sk - Prvé moje podnikanie, ktoré som už predala...
Franchiseportal.sk - Druhé moje podnikanie, ktoré som už predala...

www.e-zeny.sk - Projekt v spolupráci s Gabikou Revickou. Portál Občianskeho združenia E-ženy na podporu žien v online podnikaní.

Odporučte stránku

Odporúčame