E-ženy - Profit - 19. 3. 2012

Prečítajte si článok uverejnený v Profite - 19. 3. 2012.

Podnikajte ako E-ženy

Ženy podnikajú, aj keď de iure nepodnikajú. Ich schopnosti manažovať deti a manžela, ich chcenie meniť veci k lepšiemu, ich láskavosť a prísnosť z nich robia bytosti, ktoré muži milujú alebo nenávidia. Združenie E-ženy nie je obyčajný babinec. Ženy vtrhli na internet.

„My sme neustále komunikovali o tom, aké sú naše postrehy z internetového podnikania. Rozoberali sme kladné i záporné stránky. Až sme si raz povedali, že keby sme všetky naše rozhovory premietli do písomnej podoby, tak by to mohli byť zaujímavé články. Vtedy vznikla myšlienka, že by sme urobili portál zameraný na internetové podnikanie žien“ , hovoria akoby jedným hlasom Monika Jakubeczová a Gabika Revická, zakladateľky projektu E-ženy.

„Dokonca aj tie naše skúsenosti s hľadaním súladu podnikania z domu a životom rodiny boli natoľko zovšeobecniteľné, že sme sa s nimi chceli podeliť. Vedeli sme už, že pomerne veľa žien sa v podobných situáciách ocitá, preto sme mali ambíciu povzbudiť a poradiť. Na portál sme sa snažili dostať aj rady pre rôzne technické záležitosti. Podarilo sa nám niečo, čo sme ani neočakávali“ , hovoria obe.

ROZHOVORY O BIZNISE. Obe majú skúsenosť s podnikaním na internete. Ako sa vlastne spoznali? M. Jakubeczová ešte predtým, ako vyrozpráva príbeh stretnutia s G. Revickou, pripomína, že portál i združenie E-ženy nie je len pre a o podnikateľkách. „Rovnako oslovujeme ženy, ktoré nepodnikajú. Prihovárame sa tým, ktoré chcú niečo urobiť“, vysvetľuje a spomína, že s Gabikou sa stretli na podujatí pre podnikateľky. Uvedomili si, že ženy, ktoré možno majú nejaký nápad, nemajú šancu ho uplatniť, lebo nie sú podnikateľky. Preto združenie urobili ako otvorené pre všetky ženy, či už podnikajú alebo nie. Chodia medzi ne aj také, ktoré by veľmi chceli, ale nevedia čo. Skúšajú priblížiť svet internetu a ukázať im, že na webe sa dnes dajú robiť zaujímavé obchody.

 

 

19.03.2012 / Eduard Žitňanský

Zdroj: Archív Profitu

 

Komentárov 

 
0 # 2012-03-30 11:25
Precitala som si vsetkych 5 stran. Uzasne nieco. Aj ja sa chcem pridat k podnikatelkam. Pracujem na tom. Ide to slimacim tempom. Nevzdam to. Prave som citala clanok o chudobe zien na Slovensku. Preto treba ist podnikat a podnikat aj z inych nez financnych dovodov je podstatne. Musi sa clovek motivovat a clanok v Profite je dostatocne motivujuci.
Mirka
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame