Online rozhovor na KarieraInfo.sk - Ako úspešne podnikať online

Karierainfo.skPodnikanie na internete poskytuje ženám viac času pre nich a zároveň ich rodiny. To sú najväčšie výhody online podnikania, aby sa ženy mohli starať o rodiny. Všetko je to možné dosiahnuť. Prečítajte si online rozhovor na KarieraInfo.zoznam.sk, ktorý sa uskutočnil 12.12.2013. Na otázky čitateľov odpovedala za E-ženy Monika Jakubeczová

Z otázok vyberáme:

Po 33 rokoch ma prepustili.......32 žiadostí do práce som si poslala a študujem na vysokej.....a napriek tomu je vraj problém môj vek 51 rokov......mám ešte šancu pracovať? Etela

Pani Etela,

v každom veku máme šancu na čokoľvek. Čo si vieme predstaviť, to vieme aj zrealizovať. Na naše Raňajky s E-ženami chodia rôzne ženy, no veľa z nich je práve vo veku ako Vy. Je toľko možností, ktoré by ste mohli využiť! Som presvedčená, že máte veľa vedomostí, ktoré iní nemajú a radi by za ne zaplatili, len aby ich mohli získať čím skôr, bez časového sklzu. Je veľmi dôležité, či sa Vy sama vidíte ako podnikateľka, alebo si o sebe myslíte, že ste dobrá len ako zamestnankyňa. Ak si budete veriť, dokážete čokoľvek.

Odporúčala by som Vám popozerať sa na internete, inšpirovať sa príbehmi iných žien a zrazu zistíte, že máte najlepší vek na online podnikanie. Už tretí rok organizujeme súťaž E-žena roka 2013. Osobné príbehy všetkých kandidátok uverejňujeme na našom portáli E-zeny.sk . Sú veľmi motivujúce. Alebo príbehy členiek nášho občianskeho združenia (nájdete ich vo VIP sekcii).

Pani Etela, naozaj sa nevzdávajte, neverte tomu, že Váš vek je problém! Váš vek je ideálny, pretože máte veľmi veľa osobných skúseností, ktoré dvadsaťroční ľudia nemajú. Využite ich!Dobrý deň chcela by som sa Vás spýtať ohľadom podnikania,mám tri deti manžela, ktorý je len na víkendy doma - takže podpora od rodiny žiadna alebo veľmi malilinká....ako sa mám do niečoho takto pustiť???? Magdaléna

Ďakujem Milá Magdaléna, verte mi, podnikanie na internete nezávisí od toho, či máte rodinu alebo nie, či Vás rodina podporuje alebo nie. Samotné podnikanie je o tom, či sa na túto “rolu” cítite. Či ste spokojná so zamestnaneckým pomerom, kde Vám vždy niekto nariadi, čo máte robiť. Či ste spokojná, ak máte stabilný plat…možno nie vysoký, ale aspoň “istý”. No ale čo je v dnešnej dobe isté?...

Ale vráťme sa k Vášmu konkrétnemu prípadu. Podnikanie cez internet je práve v tom geniálne, že ho môžete robiť z domu. Ušetríte na čase, ktorý by ste museli strácať cestovaním do práce. Ak máte školopovinné deti, po ich príchode domov Vás nájdu doma. Ak sú ešte menšie, potom si zmenežujte čas tak, aby ste sa dostala k počítaču vtedy, keď spia, alebo sú v škôlke. Poraďte sa s manželom, ktorý Vám určite pomôže so zadelením času – veď budete prinášať príjem do rodiny.

Ak by Vás ani takto nepodporil, ak nemáte nikoho okolo seba, kto by Vám pomohol s deťmi, stále máte dve možnosti:

1. Buď sa budete sťažovať a ľutovať samú seba, že máte ťažký život, alebo
2. si poviete, že ste predsa šikovná a múdra žena, ktorá sa len tak ľahko nevzdá. A dokážete svetu, manželovi a hlavne sama sebe, že máte na viac! Vyhľadajte komunity, kde nájdete podporu, aby ste nebola na všetko sama.

My sa na našich off-line stretnutiach (Inšpiratívne stretnutie, workshopy, besedy, semináre, Raňajky s E-ženami, a pod.) rozprávame so ženami aj o takýchto témach. Ak kvôli deťom nemôžete prísť osobne, čítajte naše články na webe (E-zeny.sk). Sú veľmi inšpiratívne a informačne hodnotné. Verím, že Vás dokážu motivovať. Prajem Vám správne rozhodnutia, veľa sily a veľkú dávku sebadôvery! Nikdy sa nevzdávajte!

Všetky otázky a odpovede nájdete na stránke KarieraInfo.sk

 

.

Komentárov 

 
0 # 2013-12-26 10:35
Dobrý deň Monika.
Chcela by som mať svoj vlastný e-shop. mám aj materiál ktorý by som rada predávala,ale vôbec netuším kde mám vlastne začať. prosí ak môžte navigujte ma aspoň na prvý krok.
Ďakujem. S priateľským pozdravom Lenka
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Jerrydof 2017-07-02 23:49
f7g5mb5cpd88130k1a

google

google

qfw7xjh20mrf5u2 iwr
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # johhnyThigo 2017-07-12 23:32
7h4vfdnoic9rrb0 u4t

google: http://google.us

google

t9gyaui02eiwlr8 5fc
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # MkaaGredo 2017-07-25 12:56
u4bl3h3j5esq147l87

google

google

fbhca29qbcdb2tf sqz
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # JasonWipse 2017-07-26 16:56
rraz9fchd1c12rmqla

baidu

baidu

vqlb6pddykz9kw9 1a2
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame