Gabriela Revická: Podnikanie počas materskej dovolenky

Vydatá je už 19 rokov. Má dve dcéry, úspešnú kariéru majiteľky cestovnej kancelárie, pomáha a radí začínajúcim podnikateľkám a práve pokrstila svoju prvú knihu. O Gabike Revickej môžeme bez nadnesenia  povedať, že patrí medzi úspešné ženy. Ak chcete vedieť, čo sa za tým skrýva, nechajte sa vtiahnuť do zaujímavého rozhovoru.Ste majiteľkou cestovnej  kancelárie. Kedy vznikol nápad, že to bude práve CK špecializujúca sa na dovolenky na Slovensku?

Táto myšlienka vo mne skrsla, keď som bola tehotná a čakali sme našu druhú dcérku. Mala som obavu, ako budeme cestovať a napadlo mi, že chaty a chalupy na Slovensku,  s vlastnou kuchyňou by mohli byť riešením. Začali sme zháňať chaty pre našu rodinnú dovolenku, ale keďže som stále nevedela nájsť adekvátnu ponuku, zahĺbila som sa do problematiky tak, až sa mi jednej noci prisnil marketingový plán. Viac mi nebolo treba...

Pamätám si, že ste mali kanceláriu pri známom obchodnom centre. Je lepšie a  výhodnejšie mať "kamennú" CK či radšej tú internetovú?

Kedysi by som tomu neverila a možno sa éra kamenného predaja vráti aj pre cestovné kancelárie zamerané podobným spôsobom, ako sú tie moje. V súčasnosti je však celý chod našej firmy nastavený tak, aby sme mali atraktívnejšie ceny ako ubytovatelia a preto je potrebné sledovať si aj náklady. "Kamenný" predaj je rozhodne nákladnejší ako internetový. Je síce osobnejší, ale zákazník v prvom rade hľadí na ceny. Neraz si podávame s našimi klientmi ruky pri pobytoch, tak sa nám podarí dohnať osobný kontakt...

Ste spoluautorkou webu www.e-zeny.sk. Čo vás k spolupráci priviedlo?

S Monikou Jakubeczovou a Hankou Sekulovou sme sa zoznámili prostredníctvom Občianskeho združenia Top centrum podnikateliek. Na stretnutiach sme si neustále vymieňali skúsenosti o našich internetových predajoch. Nemalo to konca. A tak sme si povedali, že naše poznámky z rozhovorov by boli podnetné aj pre iné ženy, ktoré hľadajú uplatnenie prostredníctvom podnikania cez internet. Mojou parketou zostal aj v projekte E-ženy cestovný ruch, radím ženám, ako si založiť cestovnú agentúru a ako podnikať z domu tak, aby mali dosť času pre svoju rodinu, seba aj na osobný  rozvoj.

Nedávno ste vydali knižku "Momenty zo života vydatej ženy". Inšpirovalo vás vlastné manželstvo či skôr príbehy kamarátok a známych?

Rozhodne moje manželstvo a naša rodinka. Vydávala som sa veľmi mladá a v tom čase žiadna podobná knižka nejestvovala. Verím, že moja kniha našepká aj niektorým mladým ženám. Keď som dávala dokopy svoje texty, tak som si začala viac všímať aj príbehy mojich kamarátok a neskôr z toho vznikla samostatná kapitola, ktorá je podľa ohlasov celkom zábavná.

Vraj píšete jej pokračovanie. Môžu vám čitateľky či dokonca čitatelia posielať svoje príbehy?

Mojim prianím je, aby Momenty II boli tvorené aj príbehmi iných žien. Ak si nebudú priať mať uvedené svoje meno, nie je to problém. Stretávam sa s rôznymi ženami. Niektoré žijú vo vzťahu, niektoré sú samé, niektoré sú čerstvo rozídené. Keď počúvam ich postrehy, vravím si, čo žena, to príbeh.

Krstnou mamou vašej knihy je Alenka Heribanová. Prečo práve ona?

Priala som si, aby akt krstu a osobnosť krstnej mamy korešpondoval s názvom knihy. Vybrala som si dámu, ktorá je osobnosťou, je vydatá, tak ako hlavná hrdinka mojej knižky a žiari z nej život.

 

Text: Katarína Mrázová pre oŽene.sk ( zdroj)

Odporučte stránku

Odporúčame