Monika - Súkromný podnikateľ a Slovo Šalanov - 2007

Ing.Monika Jakubeczová má na svoj produkt ochrannú známku
Viete čo je Sladká kytica?
Živnosť som mala už niekoľko rokov, ale dlhý čas som premýšľala čo robiť, aby som bola sama sebe pánom,“ hovorí o počiatkoch výroby „sladkých kytíc“ Ing. Monika Jakubeczová. Buď bolo treba na rozbehnutie nejakej činnosti veľa peňazí, či bol iný problém, trvalo v podstate rok intenzívneho premýšľania, hľadania inšpirácií a možností, až kým...


„Nápad so sladkými kyticami prišiel náhle, zo dňa na deň. Náhle mi napadlo, že čo keby sa zo sladkostí urobila kytica. Prišli sme teda so synom domov, nabrali špáradlá a papiere a skúsili dať niečo dokopy. Bolo to však hrozné a ja som pochopila, že vlastne neviem viazať kytice. Tak som si urobila súkromne kurz viazania živých kytíc.“

Dnes už samozrejme sladká kytica od Ing. Moniky Jakubeczovej vyzerá úplne inak a je to vďaka učeniu sa a skúšaniu. Podľa jej vlastných slov to trvalo od nápadu k terajšej kvalite trištvrte roka. „Je to spravené tak, aby to bolo pekné jednak ako dekorácia, ale zároveň je to tak pevné, že to ozaj drží pokope. Úplne prvá naozaj kvalitná a pekná kytica vznikla na Deň matiek v minulom roku a darovala som ju mojej mamičke. Mimochodom, má ju dodnes...“

Sladká kytica podľa Moniky Jakubeczovej nie je ako bonboniéra, ktorú dostanete a hneď otvoríte a zjete. Je to niečo ako „prvá pomoc“ vo chvíľach, keď chodíte po byte a nemáte žiadnu sladkosť, môžete opatrne niektorý z bonbónov sladkej kytice vybrať a zjesť, pritom kytica ostane stále ako dekorácia. Cieľom bolo vytvoriť originálny darček, ktorý zaujme a je vhodný aj pre mužov. Je to darček, ktorý si kupuje jednak mládež, alebo potom už na výročia ako je štyridsiatka-päťdesiatka a podobne.

Image Samozrejme je treba povedať, že všetky sladkosti v Sladkej kytici sú balené a jedlé. Druhá vec sú umelé kvety – ide o kvalitné a pekné umelé kvety, ktoré sa dajú použiť ako dekorácia aj potom, ako Sladkú kyticu rozoberiete.

Všetko je to naaranžované podľa výberu klienta, teda buď v črepníku, alebo v keramickej dóze, prípadne bežná kytica do ruky, ale použiť je možné napríklad aj akékoľvek firemné poháre a hrnčeky.

Monika Jakubeczová aranžuje kytice dokonca aj s plechovkami alkoholického, i nealko- piva, muž má teda ďalší darček, môže si vypiť aj pivko... Ale použiť je možné aj iný alkohol – akékoľvek fľaše, ku ktorým je naaranžovaná kytica podľa priania zákazníka.

Takúto službu, ako Monika Jakubeczová, na Slovensku v tejto forme zatiaľ nikto nerobí a na Sladkú kyticu si dokonca autorka nápadu dala aj ochrannú známku.

Záujemcovia, ktorí majú prístup k internetu, si môžu už asi 150 druhov Sladkých kytíc pozrieť a vybrať na stránke www.sladkakytica.sk – mimochodom aj internetová stránka je vlastná robota Moniky Jakubeczovej.

Zákazník si môže vybrať konkrétny druh kytice z internetu, alebo sa iba inšpiruje a objedná si kyticu podľa vlastného priania.

V okrese Galanta a Šaľa doručuje Monika Jakubeczová Sladké kytice zdarma, ale Sladkú kyticu je možné v špeciálnom balení doručiť kuriérom na celom území Slovenska.

Veľmi často to využívajú mladí ľudia, ktorí sú v zahraničí a chcú darovať pekný darček niekomu blízkemu doma. Monika Jakubeczová mala už zákazníkov z Írska, USA, Kanady, Luxemburska...

Okrem toho je možné tento darček doručiť aj priamo adresátovi anonymne. Zaujímavosťou je, že ľudia môžu získať aj provízie z predaja Sladkých kytíc – o tom sa píše tiež na webovej stránke.

Milan Aľakša

Článok publikovaný v mesačníku Súkromný podnikateľ č. 3/2007 zo dňa 27.3.2007

Článok pervzatý a publikovaný v mesačníku Slovo Šalanov č. 4/2007 zo dňa 13.4.2007

Článok s obrázkami: Sladkakytica.sk

Odporučte stránku

Odporúčame