Rozhodnutie podnikať v cestovnom ruchu

Webstránku e-ženy som našla úplne náhodou. A poviem Vám, e-ženy mi zmenili  život. Alebo ma aspoň nasmerovali kam kráčam. Ale postupne:

Rozhodnutie spravovať súkromný penzión, rezidenciu

Ešte pred pár mesiacmi a myslím tým ozaj pár mesiacov (na konci augusta 2010), som mala fantastickú prácu, o ktorej som vždy snívala. Žila som si totiž svoj vlastný sen o tom, že budem mať vlastný penzión, v ktorom budem svojim hosťom piecť vlastné domáce koláčiky a variť špeciality, ktoré nikde v reštauráciách a cukrárňach neponúkajú. To, o čom som snívala sa mi v jeden okamih stalo skutočnosťou.
Dostala som ponuku, ktorá sa neodmieta. Stať sa správkyňou súkromného kaštieľa, ktorý sa mal postupne stať privátnou dovolenkovou rezidenciou, zameranou hlavne na zahraničnú klientelu. To boli pre mňa tí hostia, ktorí by iste ocenili moje kuchárske zručnosti  :-)

Podarilo sa, ale...

Najhorší bol začiatok. Neexistuje totiž úrad alebo inštitúcia, ktorá by vám podala informácie ako začať a čo je nevyhnutné zabezpečiť  a vy by ste si to len pekne „vybehali“. Stanovený cieľ  som však dotiahla do úspešného konca a Kaštieľ  v roku 2010 dostal cenu Hospodárskych novín „Najlepší hotelový koncept roka“ .
Lenže kdesi vnútri som medzičasom začala cítiť nepokoj. K tomu sa pridali aj ďalšie okolnosti, ktoré neboli zlučiteľné s tým, aby sme v Kaštieli zotrvali. O to ťažšie bolo moje rozhodnutie, keďže v areáli Kaštieľa sme s rodinou aj bývali.
A rozhodnutie dozrelo... Chcela som viac dýchať, viac lietať, skúsiť  niečo iné, čo má širší zmysel.

Cestovný ruch – môj sen

V tejto dobe je ozaj nevyhnutné fungovať na webe a ako každý, som začala hľadať... najprv neisto..
Čo vlastne hľadám? Čo chcem robiť? Ako zúžitkovať, čo sa nachádza v mojej hlave?
Vedela som len, že nechcem opustiť  cestovný ruch a tak som v prvom rade poslala žiadosti o prijatie do zamestnania všetkým možným inštitúciám zainteresovaným do tejto oblasti.  Až keď som úplne náhodou natrafila na Gabiku Revickú, zadávaním kľúčových slov týkajúcich sa cestovného ruchu, vedela som, že je rozhodnuté.
Potom to bol už len krôčik k e-ženám a seminárom Moniky Jakubeczovej, kde úplne dozrel môj plán.

Od zamestnania k podnikaniu

Moji priatelia s úsmevom hovoria, že som ako pochodujúca prípadová štúdia. Prípadová štúdia manažéra podliehajúceho zahraničnému investorovi, ale aj ubytovateľ, ktorý si sám musel zistiť čo potrebuje k tomu, aby mohol prevádzkovať ubytovanie v súkromí a sám si to aj zabezpečil a zostavil.
A tak som sa rozhodla, pomôcť svojimi skúsenosťami  a vedomosťami  všetkým tým, ktorí sa rozhodli zaradiť do skupiny „ubytovatelia na Slovensku“.  Všetkým,  ktorí začínajú, ale nevedia, ako na to, ale aj tým, ktorí už prevádzkujú svoje ubytovanie v súkromí, v chate, chalupe, drevenici alebo penzióne, ale ich efekt z podnikania sa časom vytratil.

Naše sny,  ciele, ktorých sa dotýkam

Nápad, ktorý sa len postupne rodil v mojej hlave dostal v týchto dňoch jasné kontúry. Gabike musím poďakovať za šancu, ktorú mi odovzdaním pôvodne svojho projektu dala a posunula ma v rozhodovaní do cieľovej rovinky. Monike ďakujem za jej inšpiratívne semináre, plné nápadov a trpezlivosť, ktorú venuje mojim otázkam pri redizajne webstránky.
A všetkým ženám, ktoré sa ešte nerozhodli hovorím, že sa oplatí hľadať. Raz ten správny čas na rozhodnutie príde. Ak ešte neviete v čom podnikať, nechávajte sa inšpirovať. Niekedy len slovo a niekedy myšlienka Vás privedie k správnemu smeru.

Šance okolo nás

Mám takú „pripoviedku“ : Sedíme si na obláčiku a plávame si. Okolo nás plávajú obláčiky s rôznymi šancami a ponukami. Keď sme zaneprázdnení, tak ich málokedy vnímame. Ale vo chvíli, keď sa necítime na tom svojom obláčiku isto, začneme si všímať tie ostatné, čo si len tak ledabolo okolo nás plávajú. Nie vždy ide o obláčiky s ponukou a šancou, ktorú sme ochotní akceptovať. Ale raz príde ten správny obláčik a vtedy rýchlo preskočíme.
Ja som práve preskočila na iný, mne viac vyhovujúci. Aj vy si všímajte tie čo plávajú okolo Vás. Raz totiž prepláva ten správny.


Valéria Petrová, lektorka pre ubytovateľov

Komentárov 

 
0 # Michaelcom 2017-06-25 07:43
wh0cd131538 celebrex online cheap cytotec
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame