Deň E-ženy Valiky

Vyplnenie daňového priznania, ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a mnoho ďalších dôležitých pracovných záležitostí, ktorými som sa posledné náročné dni zaoberala, ma prinútili zamyslieť sa nad tým, ako vyzerá deň E-ženy.

Zamestnanie verzus podnikanie

Dávno predtým, ako som začala podnikať v cestovnom ruchu, v poradenstve, pracovala som ako fakturantka. Domov som často chodila unavená, vystresovaná, v sobotu som celý deň riadila byt. Ak mi náhodou do toho skočila príležitosť, vyraziť si niekam s deťmi, musela som v týždni po únavnom dni v práci doháňať, čo som nestihla. Keď náhodou prišla do cesty choroba mojich detí, môj šéf skoro skolaboval. Voľno? To v žiadnom prípade nejde..

Veľa mojich zamestnaných priateliek je spokojných. Majú svoj poriadok v čase, voľno cez víkend. Ranné rituály, ku ktorým patrí stretávanie sa s tými istými ľuďmi cestou do práce. Poobede nákup a obľúbená káva večer pri telke. Je fajn, keď príde deň výplaty a na istotu príde odmena za prácu na účet. Práve tá predstava, že by sa museli obávať, či tento mesiac zarobia na svoje výdavky, ich neláka a nenúti, aby sa zaoberali myšlienkou o podnikaní. Ja si však dovolím povedať viac o mojom dni e-ženy a o výhode byť podnikateľka.

Ráno mávam svoje rituály. Vstávam skoro, som ranné vtáča. Káva s manželom, raňajky s deťmi, každodenná príprava desiaty pre deti. Ešte pred tým, ako odídu do školy, zapnem svoj počítač a začína mi moja „pracovná zmena“. Kontrola elektronickej pošty, vybavovanie klientov, niekoľko telefonátov. Krátko po obede príde domov moja dospievajúca dcéra, ktorá sa rozhodla tento rok variť si obed „sama“ a tak pripravíme obed pre  nás dve spoločne. Napadne ju, že ak by som si vedela urobiť voľno, tak by rada zašla so mnou pozrieť do nového obchodného domu, lebo tam majú coolové nohavice. Zazvoní telefón. Moja svokra, ktorá sa na mňa obracia s pomocou, len keď už je ťažko, zavolá, že by potrebovala moju službu prepravy autom, lebo ja som jediná, čo v rodine má auto a čas, ktorý si sama riadim a nemusím si brať dovolenku alebo neplatené voľno. Dohodneme sa, že iste sa u nej pozajtra ráno zastavím a pôjdeme vybaviť, čo potrebuje.

Vypnem notebook a vyrazíme s dcérou do obchodného domu. Nasleduje nákup čerstvých potravín a vraciame sa domov. Keď príde manžel z práce, pripravíme si niečo malé na večeru. Uvaríme si kávu a ... zapnem počítač. Nasleduje druhá časť mojej „pracovnej zmeny“.

V pošte nájdem odpovede klientov, ktorým rýchlo odpoviem. Pripravím si daňové priznanie, aj zúčtovanie odvodov, ktoré zajtra musím vybaviť. Čaká ma ťažký a dlhý deň. Ale ak ho zvládnem, môžem si urobiť pozajtra doobeda troška voľno pre svoju skvelú svokru.

V piatok poobede analyzujem svoj pracovný týždeň. Super som to zvládla! Bilancujem výsledky a teším sa, koľko som toho v tomto týždni stihla: Dcéra má svoje coolové nohavice, svokra si vybavila lekára, moje občianske povinnosti sú vybavené. V pondelok môžem vyraziť na dvojdňovú pracovnú cestu. Ale ešte predtým si v sobotu, hneď po tom ako vyriadim celý byt, upečiem super koláče, oddýchnem s priateľmi na oslave...

Podnikať - má svoje obrovské výhody. Byť e-žena ešte väčšie. Mne osobne stačí ku klasickému pracovnému dňu môj notebook a kontakt s ľuďmi, s ktorými si vymieňam názory, postrehy, poznatky. A aká bude moja odmena? Iste adekvátna. A ešte si k nej dorátam dobrý pocit z toho, že som bola nápomocná a k dispozícii ľuďom, na ktorých mi najviac záleží. Lebo ako som počula od jednej mojej známej: Ak niečo pokazíš v práci, tak ok, napravíš to, prinajhoršom zmeníš zamestnanie. Ale ak niečo pokazíš v rodine, tak to si budeš musieť riadne dlho žehliť.

Všetkým prajem správne zaradenie si času medzi prácu a rodinu. Byť e-žena je úžasné!

Valika Petrová

Komentárov 

 
0 # stkibg 2018-11-01 19:41
female [cenzurovane slovo]
[cenzurovane slovo] sildenafil citrate online http://canadian-pharmacie.com
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame