Prečo sa zúčastniť súťaže E-žena roka 2013?

Prečo sa zúčastniť súťaže E-žena roka 2013Tento článok venujem všetkým e-ženám, ktoré ešte dnes váhajú s účasťou v súťaži. Ja a moja kolegyňa Janka sme sa zúčastnili v minulom roku, a i keď sme nepatrili k víťazným projektom, spätne našu účasť hodnotím len pozitívne a môžem povedať, že keď sa stanete kandidátkou súťaže, môžete len získať.

Osobne som zaznamenala tieto výhody našej účasti, ktoré rozvediem nižšie:

 

Po prihláške ešte pred vyhlásením výsledkov sa udialo toto:

Zviditeľnili sme sa – náš osobný príbeh bol publikovaný v rôznych médiách.

Vylepšili sme stránku – bola to výzva pre mňa, aby som doplnila chýbajúce SEO, kľúčové slová, dopísala texty a články, usporiadala témy, čo-to si naštudovala o optimalizácii.

Zefektivnili sme sa – za jeden mesiac práce na stránke som urobila viac práce ako za celý rok predtým.

Pri vyhlásení výsledkov a po ňom sa udialo:

Zoznámili sme sa – osobne sme mohli spoznať tváre za rôznymi internetovými projektmi a ich príbehy.

Inšpirovali sme sa – mnohé príbehy kandidátok, pripomienky a komentáre porotcov nás inšpirovali a dali podnet k porozmýšľaniu, čo by sme mohli do budúcna využiť aj my, a čo pre nás nie je dôležité a podstatné.

Motivovali sme sa – bolo skvelé vidieť, aké rôzne zázemie a podmienky on-line podnikateľky majú. Neboli tu len vysoko postavené manažérky, ale i niekoľkonásobné mamičky, ženy z „chudobných“ regiónov a iné. Pri počúvaní ich príbehov a ich cesty v podnikaní som si neraz povedala – keď ona to dokáže, tak to môžem dokázať i ja!

Vyhlasovanie výsledkov a odovzdávanie cien prebiehalo v príjemnej atmosfére a žiadna kandidátka neodišla domov bez darčeka. I my sme si odniesli peknú knihu z vydavateľstva Eastone Books, ale najmä plno dojmov a podnetov pre našu ďalšiu prácu.

Nemusíte mať obavy, že vaše internetové podnikanie je maličké, možno nezaujímavé v porovnaní s „veľkými projektmi“, pre porotcov neatraktívne. O tom to nie je! Je to o vás, vašom príbehu, vašej ceste. Je to úžasná skúsenosť a môže vás len posunúť dopredu, i keď súťaž nevyhráte. Vyhráte samé nad sebou, a to je, podľa mňa, najkrajšie ocenenie.  Želám vám veľa inšpirácie pri písaní vášho osobného príbehu a veľa šťastia v súťaži. Osobne budem držať palce každej jednej z vás. :-)

 

Bohumila Ďurišová

 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame