Príležitosti alebo pasce?

Príležitosti alebo pasceNezabudnem na ten deň, keď som  pred vyše rokom stretla opäť po rokoch na festivale Inner Winner Gabiku Revickú a spoznala Moniku Jakubeczovú. Dôvodom, pre ktorý som si chcela pozrieť práve ich prednášku, bola zvedavosť.  Zvedavosť, kam to za tie roky Gabika dotiahla a čo za podnikanie to s tou Monikou majú. :-)

Z ich prednášky o podnikaní mi niektoré state utkveli v pamäti viac, iné menej. No informácia, pre ktorú na ten deň nezabudnem, bolo konštatovanie, že obe dokážu „sedieť na viacerých stoličkách naraz“, že im to funguje a dokonca, že sa to aj osvedčilo. Vravím si:  „Wau, veď to je úplne opačný názor, aký som dovtedy mala ja. A funguje to!“  Keďže práve v tom čase som zápasila so svojím svedomím, časom a snahou mojich priateľov angažovať ma do aktivít, ktoré neboli práve mojím podnikateľským cieľom, ale mali v pozadí veľmi peknú a ušľachtilú myšlienku, cítila som pri tých slovách úľavu. Našla som totiž výhovorku sama pre seba, že môžem. Hlúpe, však?

Áno, ale nie preto, že by Gabika s Monikou tvrdili niečo, čo nie je možné. Ale preto, že som si interpretovala ich slová po svojom. Vyňala som selektívne to, čo sa mi práve hodilo. A zabudla na to hlavné. Na to, že moje rozhodnutia majú byť v prvom rade mojimi, a nie niekoho iného. Dnes už viem a som rada, že to netrvalo dlho, koľko stoličiek dokážem sama sebou obsadiť a ktoré sú to.

V živote sa stretávame s mnohými zaujímavými ľuďmi, vecami, možnosťami.  Niektoré sú veľmi príťažlivo odeté a tvária sa ako životné príležitosti. Avšak pozor na ne, sú to len prezlečené pasce. :-)

Milé dámy, ak máte chuť a záujem, rada sa s vami osobne podelím o svoje skúsenosti a mnohé ďalšie informácie, ktoré vám pomôžu uvedomiť si svoje hodnoty,  priority a lepšie sa organizovať v čase, ktorého máme všetky len obmedzené množstvo.  Rada vás privítam na aprílovom workshope, ktorý povediem spolu s Erikou Feketovou (29.4.2014, Bratislava) s názvom Osobná efektívnosť pri dosahovaní cieľov a Tipy a triky úspešnej prezentátorky alebo ako si to so svojím publikom užiť.

 

Janette  Šipkovská

 

 

 

Komentárov 

 
0 # 2015-01-31 03:48
I think the admin of this website is in fact working hard in favor of his website, because here every data is quality based information.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame