Mesiac na dovolenke

„Celý september budem na dovolenke,“ povedala som svojej sestre, v deň sťahovania.
„A to si môžeš dovoliť?“ spýtala sa.
„Samozrejme, veď si prácu zadeľujem sama,“ odpovedala som s úsmevom a pokojom na duši, že sa nemusím spovedať žiadnemu nadriadenému.


Ak vezmem ktorýkoľvek komunikačný kanál - webstránka, e-maily, osobné stretnutia - sústavne zdôrazňujem výhody online podnikania. Písala som o tom aj článok Rozdiel medzi klasickým a online podnikaním a píšem o tom dosť aj v mojom profile.

V septembri som sa sťahovala do svojho nového bytu a vedela som, že s tým bude veľa práce. Tak som si v auguste dokončila súrne a termínované úlohy, niektoré pozastavila so súhlasom klienta a ďalšie, nové práce som prijímala až od októbra. Každým dňom som si uvedomovala, akú úžasnú prácu mám:

- šéfka (riaditeľka, majiteľka – čiže ja sama) je ústretová,
- ak som na dovolenke a predsa mám neodkladnú prácu, stačí v domácom oblečení prejsť do práce (otvoriť notebook) a vybaviť tie najsúrnejšie e-maily,
- keď mám už dosť fyzickej práce (pri sťahovaní), môžem kreatívne pracovať vo  svojom biznise hoci aj v noci,
- ak mi pri upratovaní napadnú nové podnikateľské príležitosti, nemusím „prerušiť dovolenku“, len si sadnem k počítaču a projekt môžem realizovať okamžite. Nehovoriac o tom, že sa nemusím radiť s nikým, nemusím si vypýtať súhlas nadriadených a pod.,
- a to najdôležitejšie: moje príjmy nie sú ohrozené ani v čase dovolenky, keďže môj biznis je nastavený na systém, ktorý funguje aj bezo mňa.

Mala som nutkanie napísať o svojich pocitoch a výhodách online podnikania znova, keďže sme pred pár dňami boli s Gabikou na jednom workshope, kde sa mladé ženy pripravovali na svoje podnikania. Rozprávali sme sa o ich plánoch a cieľoch, ale väčšina z nich svoje plány koncentrovala na off-line aktivity. Mala som pocit, že webová prezentácia bola pre niektoré z nich druhoradá, alebo dokonca nepotrebná záležitosť.

Ak dnes niekto spúšťa svoje podnikanie, nie je otázne, či má byť na internete, alebo nie. Je to niečo, ako keby ste začali podnikať bez auta a telefónu. Dá sa to, ale s akým efektom...

Samozrejme držím palce každej žene, ktorá začne podnikať „off-line“, no v tomto období sa veľmi teším na online podnikateľky, ktoré kandidujú v súťaži E-žena roka 2012. Každá súťažiaca môže vyhrať nie len zaujímavé ceny, ale oveľa viac. Kontakty, mediálnu podporu a zviditeľnenie svojho biznisu.

Viac o súťaži E-žena roka 2012


Monika Jakubeczová

Pridať komentár

Ďakujeme, že sa držíte témy vo svojich príspevkoch.


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporučte stránku

Odporúčame