Fond E-ženy

Náš fond sme vytvorili za účelom podporiť tie charitatívne projekty, ktorým môžeme našimi symbolickými príspevkami pomôcť na konkrétne účely.

Príspevky do Fondu E-ženy sú tvorené z nasledujúcich finančných zdrojov:

- z výťažkov z Raňajok s E-ženami,
- z iných, jednorázových aktivít OZ (napríklad vložné pre nečlenky OZ pri súťaži Ežena roka, ďalšie off-line akcie a podobne),
- z vlastných zdrojov zakladateliek OZ E-ženy,
- z dobrovoľných príspevkov od členiek OZ E-ženy,
- z dobrovoľných príspevkov sympatizantov OZ E-ženy.

V prvom roku vzniku Fondu E-ženy sme príspevky zasielali na fond Live Your Dream Fund, ktorej zakladateľkou je Andrea Vadkerti. Je to fond na podporu žien, ktoré chcú žiť svoj sen. Prečítajte si list od Andrei Vadkerti...

Ďalší rok Fond E-ženy prioritne podporoval Odrazové mostíky. Tento projekt je zameraný na podporu mladistvých matiek bez zázemia. Viac informácií nájdete na stránke tu.

Email zaslaný od manažérky projektu Odrazové mostíky, Dáši Jaslovskej:

Dovoľ mi prostredníctvom e-mailu poďakovať všetkým E- ženám resp. dámam, ktoré sa zúčastňujú Vašich spoločných raňajok. Peniažky, ktoré nám posielate sa naposledy využili na nákup mlieka pre mamičku, ktorej pomáhame. Ďakujem v mene všetkých našich  mamičiek a detí za to,  že niekedy vďaka Vám nemusíme riešiť pre Vás bežné denné veci.

Ešte raz ďakujem,
Dáša Jaslovská

V roku 2011 Fond E-ženy podporil aj splnenie sna ťažko chorej mladej slečny, ktorá svoj sen zaslala organizácii Želaj si. Viac o splnenom sne si môžete prečítať tu.

Informácie o projekte Želaj si nájdete na tejto stránke.

Ďakovný list združenia ZPMP

V roku 2012 sa každá z nás rozhodla prioritne podporovať rovnakým dielom jeden z nasledujúcich projektov:

Gabriela Revická – projekt Odrazové mostíky (Detský domov Nádej v Bernolákove)
Monika Jakubeczová – Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Dunajskej Strede

Ak chceme niekoho podporiť, často pomôže úsmev alebo objatie. No sú situácie, kde súcit nestačí a je potrebné prispieť aj finančne. Pokiaľ nám zdravie slúži a od života dostávame možnosť darovať, dovtedy sa budeme snažiť podporovať tých, ktorí sú na to odkázaní. Táto podpora je možná aj vďaka vašim príspevkom. Ďakujeme!


V roku 2013 sme zatiaľ podporili:
- OZ Plamienok (Bratislava – Petržalka)
- Odrazové mostíky (Detský domov Nádej v Bernolákove)
- Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím (Dunajská Streda)

O ďalších podporných aktivitách vás budeme v priebehu roka informovať v tejto sekcii.


Chcete pomôcť aj vy?
V prípade, ak by ste radi prispeli do Fondu E-ženy (pravidelne alebo jednorázovo), kontaktujte nás prosím na Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. . Rady vás o našej aktivite poinformujeme podrobnejšie, alebo vám predstavíme koordinátorky jednotlivých projektov.

Ak môžete, pomôžte!
Ďakujeme...

Gabriela Revická a Monika JakubeczováOdporučte stránku

Odporúčame