O nás

Gabika Revická - hlavná koordinátorka a spoluzakladateľka OZ E-ženy

Gabika RevickáNa začiatku môjho podnikania nebol internet. Len sa o ňom občas v niektorých kruhoch pošepkávalo. Kiež by bol, ušetrila by som si mnoho výdajov a času. Dnes nemusím chodiť každý deň na poštu, nemusím tráviť čas kopírovaním a telefonovaním. Keď potrebujem osloviť všetkých obchodných partnerov alebo klientov, vytvorím jeden email a jedným kliknutím ho behom pár sekúnd dostanú.
Dnes je to také ľahké. Akurát už o tom vedia všetci. Zostáva len nájsť produkty, ktoré sú aj v dave informácií a ponúk originálne.


K podnikaniu z domu ma inšpiroval môj brat
, vďaka ktorému som počas prvej materskej dovolenke začala viesť účtovníctvo viacerým malým firmám. Bolo to v čase, keď sme ešte o internete nechyrovali.

Keď sme s manželom čakali naše druhé dieťa, hľadali sme pekné chaty pri jazere. Chaty a chalupy sa v tom čase síce prenajímali, ale neboli také, aké sme si predstavovali. Cestovné kancelárie sa ponukou dovolenky na Slovensku zaoberali len okrajovo.

Jedného dňa sa mi prisnil sen, o tom, ako prenajímať chaty a chalupy. Nedočkavá som ráno budila manžela. Videl pred sebou svoju ženu s veľkým bruškom a s veľkým biznis nápadom. Bola som taká nadšená, že som takmer nespávala, kompletizovala som všetky potrebné informácie pre podnikanie. Vygoogliť sa vtedy nedalo, nebol internet, listovala som v kvante odborných časopisov.

Legislatívne som si vybavila všetky povolenia, čo tiež nebolo a stále nie je pri zakladaní živnosti cestovná kancelária jednoduché, ale bola som rozhodnutá. Moji najbližší sa nového podnikania trochu báli a tak som radšej vydala svoj prvý inzerát na nábor chatárov tajne. Telefóny zvonili, ubytovatelia sa hlásili, popisovali svoje chaty, poštou posielali zásielky plné fotografií. Niektoré vyzerali veľmi vábivo, niektoré potrebovali zvýšiť štandard, aby boli predajné.

Bolo to veľké dobrodružstvo. Podnikala som  pri dvoch malých deťoch. Nebolo to vždy ružové, ale podnikala som z domu a gro mojich prác som tak riešila aj v období, keď boli dcéry ešte v škôlke a na prvom stupni na škole. Keď si šéfujete sama, je na vás ako si čas rozvrhnete. Obzvlášť vtedy, keď je potrebné zostať s nimi doma.

Tricio sa stalo značkou v oblasti cestovného ruchu
. Na jednej strane išlo o predaj dovolenky na chatách a chalupách Slovenska a na druhej strane o konzultácie pre ubytovateľov. Tak to funguje dodnes. S jedným veľkým rozdielom, ktorý som zúročila najmä pri treťom produkte venovanému tým budúcim podnikateľkám, ktoré chcú pracovať v cestovnom ruchu alebo si chcú založiť vlastnú cestovnú kanceláriu a podnikať z domu. Maximum invencie a chuti sú základným kapitálom, ktoré môžu žene zmeniť život.

Moje webstránky:

www.tricio.sk – dovolenky pre rodiny s deťmi
www.ukazemtislovensko.sk – knihy o Slovensku
www.poznavaciepobyty.sk – poradenstvo na tému Kam na Slovensku
www.pisanie.tricio.sk – kurzy písania, ako napísať knihu
www.drevenice-drevenica.sk – ako postaviť drevenicu
www.cestovky.slovenskedovolenky.sk –  ako si založiť cestovnú kanceláriu
www.revicka.sk - stránka venovaná (mojej) knihe Momenty zo života vydatej ženy

   

Monika Jakubeczová - spoluzakladateľka OZ E-ženy

Monika Jakubeczová Keď sa tak zamyslím, k podnikaniu na internete som sa dostala z dôvodu, že som v čase, keď ešte pripojenie na internet bolo drahé, stále som rozmýšľala nad tým, ako "investované" peniaze z toho internetu dostať späť. Začala som skúmať možnosti a veľa som sa v tom čase naučila o tom, ako zarobiť na internete.

Prvé moje podnikanie na internete vzniklo v čase, keď som sa rozhodla, že sa osamostatním a budem sama sebe paňou. Mala som lukratívnu prácu, auto, mobil, notebook a zaujímavý plat s ďalšími benefitmi, ale stále mi vadili nezmyselné nariadenia vedenia. A tak som sa rozhodla odísť zo zamestnania a podnikať.

Stala som sa živnostníčkou, ktorá ponúkala svoj produkt na internete. Vymyslela som si "sladké kytice", ktoré nikto nepotreboval, lebo ich nepoznal a tak som sa naučila, ako sa predať na webe. O niekoľko rokov som toto moje prvé business dieťa predala, lebo som už svoje ďalšie podnikateľské aktivity nestíhala. Akonáhle som sa totiž osamostatnila, cítila som, ako by sa nebo rozstúpilo a začali na mňa padať skvelé podnikateľské príležitosti. Rok po odchode zo zamestnaneckého pomeru som zakladala svoju "eseróčku", pomocou ktorej som vytvárala portál pre záujemcov o franchise koncepsie.

Skúsenosti, ktoré som získala pri marketingovej práce na mojich dvoch online podnikaniach sa potom pretavili do tvorby webstránok a poradenskej činnosti, ktoré priniesli so sebou niekoľko ďalších online podnikaní.

Jednou z nich je vytvorenie superpomôcky (RIM balík - Revolučný internet marketing balík) pre tých, ktorí chcú vytvoriť efektívnu a zarábajúcu webovú stránku.

Okrem aktivít, ktoré realizujem na internete, organizujem aj semináre v oblasti internet marketingu a vydala som už 3 Motivačné CD zo série DOKÁŽETE TO! - o úspechu, šťastí a ako to všetko dosiahnuť...

Moje "naj" výhody v online podnikaní sú:

  • som sama sebe šéfom,
  • pracujem doma: keď príde syn domov zo školy, som pri ňom a nevychovávam ho cez mobil,
  • počas prania, varenia a iných domácich prác môžem plynule pracovať ďalej (kým sa varí guláš, ja som pri svojom PC a pracujem),
  • voľný deň si spravím kedykoľvek sa mi zachce,
  • ak odídem z domu, kanceláriu si môžem zobrať so sebou (zabalím notebook s mobilným internetom a som v práci kdekoľvek sa nachádzam),
  • nové projekty môžem realizovať okamžite, nemusím sa radiť s nikým, nemusím si vypýtať súhlas nadriadených, a pod.,
  • keď sa mi naozaj nechce, tak nepracujem hoci aj celý deň a môj príjem nie je ohrozený (pasívny príjem z mojich online podnikaní),

Je dobré byť online podnikateľkou!

Moje webstránky:

www.jakubeczova.sk - moja online vizitka

www.monikaj.sk - eshop mojich produktov

www.uspech-stastie.sk - Aby ste úspech a šťastie nemali len na dosah!
www.tvorba-webov.sk - referencie a ponuka na tvorbu webstránok
www.internet-marketing-strategie.sk - Naučte sa podnikať na internete
www.univerzita-online-podnikatela.sk - Ponuka kurzov, seminárov a Motivačných CD
www.einfo.sk - moja prvá stránka, vznikla len ako priestor pre moje myšlienky
Joomla.einfo.sk - môj online poznámkový zošiť pre redakčný systém Joomla
Horoskopy.einfo.sk - vyčlenená podstránka pre milovníkov horoskopov a znamení zverokruhu a pod.

Sladkakytica.sk - Prvé moje podnikanie, ktoré som už predala...
Franchiseportal.sk - Druhé moje podnikanie, ktoré som už predala...

www.e-zeny.sk - Projekt v spolupráci s Gabikou Revickou. Portál Občianskeho združenia E-ženy na podporu žien v online podnikaní.

   

Andrea Trávničková - prvá ambasádorka OZ E-ženy

Primárnou oblasťou môjho profesionálneho pôsobenia boli viac ako 20 rokov médiá, vzťahy s médiami, komunikácia a PR. Svoje skúsenosti v oblasti PR a komunikácie som získavala počas  pôsobenia v nadnárodnej spoločnosti WARNER MUSIC, kde som pracovala ako PR a marketingový manager. Bol to pre mňa dream job a dodnes naň s láskou spomínam. Neskôr som si splnila sen a presťahovala som sa do Prahy, kde som pracovala PR agentúre GCI Praha. V Prahe som sa veľa naučila o  tvorbe komunikačných stratégií a media relations pre klientov. Od roku 2001 som pracovala ako PR manager a hovorca private equity skupiny Penta. Počas piatich rokov  pôsobenia v Pente  som vytvárala, riadila a spolu so svojim tímom napĺňala komunikačnú stratégiu skupiny, ako aj jej jednotlivých investee companies. Mám bohaté skúsenosti v oblasti internej a externej komunikácie, komunikácie manažmentu zmeny, event manažmentu, komunikačných tréningov, krízovej komunikácie a komunikačného  poradenstva.  V roku 2007 som založila PR a eventovú agentúru 1st CLASS AGENCY a do roku  2012 som bola jej spolumajiteľkou.  Na  pozícii managing partnera som sa aktívne venovala poradenstvu pre vybraných klientov. Zároveň som vytvárala a viedla odborné workshopy pre profesionálov z oblasti komunikácie a PR. S mojou vtedajšou partnerkou v biznise sme zrealizovali sériu skvelých odborných konferencií, určeným PR odborníkom a hovorcom.

V určitej etape života som bola postavená pred rozhodnutie firma alebo zdravie syna? To, že takáto situácia vôbec nastane, nie je znakom zdravého nastavenia. Ani firmy, ani vzťahov. Moja voľba bola jasná a dnes, s odstupom času vidím, že to bol veľký dar, smieť zažiť takúto skúsenosť. Nebolo to ani romantické, ani pekné, stálo ma to veľa síl a ideálov. Ale obstála som. Dnes sa teším na nové projekty. Vyberám si takých ľudí na spoluprácu a také projekty, s ktorými mi už nebude hroziť, že by vnímali moju rodinu ako prekážku alebo ohrozenie úspechu. Aj preto sú mi E-ženy blízke. Lebo počítajú s tým, že žena ženou bude:o) Vyskúšala som si to, aké je to pracovať v mužských energiách, aké je to pracovať so ženami, ktoré sa postupne preklopili do mužských energií. Nie je to cesta,ktorou by som kedy ešte chcela ísť. Som žena a dnes už aj E-žena. A je to super:)

Od roku 2011 sa venujem individuálnemu koučingu, inšpirujem a sprevádzam  svojich klientov na ceste ich osobného a profesionálneho vývoja. Svoje zručnosti rozvíjam v spolupráci s Inštitútom Virginie Satirovej, kde som úspešne absolvovala dvojročný výcvik podľa modelu Virginie Satirovej pre pomáhajúce profesie. Kontakt s mojimi klientmi je pre mňa darom a odmenou. Každý človek v sebe skrýva diamant - krásny, jedinečný a nenapodobiteľný. A ja mám tú česť byť svedkom okamihov, kedy sa moji klienti spájajú so svojim pokladom, so svojimi zdrojmi.

Organizujem a vediem neformálne inšpiratívne stretnutia žien, s cieľom v bezpečnom priestore zdieľať čokoľvek, čo nás zaujíma, rozvíja, brzdí, motivuje, teší. Som spoluautorkou jedinečného projektu  Autorská škola Literario, ktorá vznikla pod záštitou spoločnosti TricioLiterary and Holiday Comapany.

Ponúkam inšpiratívny koučing, vedenie zážitkových workshopov z oblasti komunikácie a public relations,  poradenstvo a odborné konzultácie v oblasti PR a komunikácie. Tréningy PR realizujem koučingom, pričom akceptujem skutočné potreby a potenciál konkrétneho človeka. Pracujem s človekom, nie s pracovnou pozíciou. Som otvorená ľudsky a profesionálne kvalitným spoluprácam, ktoré by ma obohatili o nové vedomosti a vytvorili mi príležitosť využiť moje doterajšie skúsenosti a zručnosti a zároveň mi umožnili naďalej venovať svoj čas  aj svojej rodine, ktorá je mojou prioritou.

Mgr. Andrea Trávničková
Inširujúci kouč
Ambasádorka OZ E-ženy
0903 560 995

Moje webstránky:

www.inspirujucikouc.sk
www.ezeny.sk

   

Odporučte stránku

Odporúčame