Podnikateľské poradenstvo

V tejto sekcii nájdete podnikateľské poradenstvo od členky OZ E-ženy Alexandry Koptákovej a Daniely Vargovej. Viac informácií o Alexandre nájdete aj v časti VIP E-ženy
Niektoré články budú sprístupnené len pre členky OZ, preto ak máte záujem o ďalšie informácie v tejto tematike, odporúčame zvážiť možnosť stať sa našou členkou. Prečítajte si výhody a podmienky členstvo v Občianskom združení E-ženy.
Ak ste našou členkou, prihláste sa na zabezpečené stránky portálu, aby sa vám zobrazili všetky príspevky.

Pošlite nám vašu otázku a my ju presunieme našej poradkyni pre ekonomické a podnikateľské poradenstvo.

Zároveň si vás dovoľujeme upozorniť, že si vyhradzujeme právo na
- zverejnenie odpovedí na zaslané otázky (zverejnenie mien prispôsobíme požiadavke dopytujúcich) a
- na limitujúci rozsah odpovede.
Otázky zasielajte na info(zavináč)e-zeny.sk

Zásielkový predaj - z pohľadu potenciálneho predajcu

Ak uvažujete o tom, že by ste chceli predávať svoj tovar alebo služby prostredníctvom zásielkového predaja, mali by ste vedieť aspoň niekoľko základných informácií ešte pred tým, ako si začnete študovať zákonné práva a povinnosti. Poskytnem vám malý súhrn, ktorý by mohol byť pre vás motiváciou, ale možno aj odradením od tohto spôsobu predaja.

 

Zásielkový predaj - z pohľadu kupujúceho

Veľa z nás sa stretlo s tým, že mu niekto zavolal alebo kontaktoval cez mail a dal neodolateľnú ponuku na úplne nepotrebný tovar, ale vy ho proste musíte mať. Väčšinou ide o zásielkový predaj, čo je v jednoduchej a skrátenej verzii – uzavretie zmluvy o kúpe tovaru alebo služieb na diaľku. Bohužiaľ, niektorí spotrebitelia ani nemajú potuchy, aké práva a povinnosti vyplývajú zo zákona jemu a hlavne predávajúcemu.

   

Daň z motorových vozidiel povinnosti v roku 2011

Začiatok roka 2011 nám priniesol povinnosť podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel za rok 2010 a zaplatiť príslušnú daň. Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel za zdaňovacie obdobie roka 2010 má podnikateľ povinnosť podať v lehote do 31. januára 2011. Daň na úhradu uvedená v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie roka 2010 je rovnako splatná k 31. januáru 2011.

   

Živnosť, živnostenské oprávnenie, správne poplatky živnostenského registra

Mnohé z vás, ktoré uvažujete o podnikaní potrebujú jednoduchú a stručnú informáciu čo je to vlastne živnosť a ako to funguje. Pripravila som pre vás stručné informácie čo je to živnosť,  na základe čoho sa preukazuje, ako sa zmenili podmienky vybavovania a koľko zaplatíte za jednotlivé úkony. V priložených linkoch si môžete stiahnuť dokumenty ktoré vám pomôžu pri vyberaní jednotlivých činností či už voľných alebo viazaných (remeselných).

   

Rýchla orientácia v zmenách od roku 2011 - Zdravotné poistenie

Vďaka schváleným novelám zákonov nastanú v roku 2011 mnohé zmeny. Preto vám prinášame najdôležitejšie zmeny v zdravotnom poistení, pre vašu  rýchlejšiu orientáciu.

   

Strana 1 z 2

Odporučte stránku

Odporúčame