E-ženy podporujú Neziskovú organizáciu Želaj Si

Existujú ľudia, ktorí prišli medzi nás preto, aby nás k niečomu naučili. Niektorí nám to povedia priamo, iní sa „len“ dotknú nášho srdca.
My E-ženy (Monika, Gabika) počúvame aj srdcom a vieme, že šťastie má rôzne podoby. Šťastie našim učiteľom – smrteľne chorým deťom – môžete darovať cez úsmev, objatie ale aj cez materiálne dary.

Dovoľte nám odporúčať Vám neziskovú organizáciu Želaj Si, ktorú E-zeny.sk podporuje.


Cieľom dobrovoľníkov v neziskovej organizácii Želaj Si je vyčariť úsmev na tvárach dlhodobo chorých a zomierajúcich detí a dopriať im tak pocit šťastia v boľavých dňoch.
Zelajsi.sk
Všetky tieto deti snívajú najmä o jednom – aby boli zdravé. Niektoré vedia, že z choroby majú šancu sa dostať, iné už tušia, že je to nemožné. „Svoje sny sa už neodvažujem snívať,“ napísala nám 18-ročná Zuzanka, ktorá vedela, že jej rakovina sa už nedá vyliečiť.

Takto napísala o tom, ako sa o tejto zlej správe dozvedela: „Keď došli výsledky, prišla za mnou doktorka. Sedela u nás naozaj dlho a prvýkrát som jej videla slzy v očiach, keď mi ich hovorila… Povedala mi, že sa pohol nádor a začal upchávať dolnú dutú žilu. A pretože vedela, že sa spýtam na operáciu, hneď bez prestávky pokračovala... OPERÁCIA NIE JE MOŽNÁ, PRETOŽE BY SA NA TO NEDAL ŽIADNY CHIRURG, LEBO NIE SI V STAVE ZVLÁDNUŤ JU...Toto mi povedala a vyzerala pri tom strašne. Ja som v tej chvíli pochopila, že je naozaj mizivá šanca, že sa z toho dostanem...Keď odišla, všetko vo mne vybuchlo. S týmto sa jednoducho zmieriť nedá...“

Zuzanke organizácia ŽELAJ SI splnila jej posledné želanie. Rovnako aj Natálke z Prešova, Denisovi z Prievidze, Robkovi z Bratislavy, Máriovi zo Šurian, Mariánkovi zo Slovenskej Kajne či Danielke z Michaloviec. Aj oni už svojej chorobe podľahli. Vďaka ŽELAJ SI sa však dožili splnenia svojho tajného sna, ktorý si vysnívali.

Do dnešného dňa (jar 2010) vyčarila táto nezisková organizácia úsmev na tvárach takmer troch stoviek detí. Splnila aj také sny ako let v helikoptére, stretnutie so skupinou Kelly Family či Jožom Rážom, jazdu v športovom aute či šoférovanie veľkého autobusu.

ŽELAJ SI splnilo tiež veľa materiálnych snov - deti s rakovinou trávia veľa času v nemocnici, a zatvorené týždne aj mesiace v jednej izbičke túžia po spojení s okolitým svetom. Aj preto si najčastejšie želajú notebook s internetovým pripojením – aby si mohli zahrať hry, pozdraviť rodinu, pokecať so spolužiakmi. Malé deti veľmi často prajú prenosný DVD prehrávač, na ktorom môžu pozerať rozprávky. Staršie zase Playstation či mobilné telefóny – tieto zázraky techniky dokážu oživiť nudu na nemocničnom lôžku.

Všetci, ktorí pracujeme na plnení detských snov veríme, že nič nie je nemožné. Keď bude všetko pripravené, deň splneného želania bude pre dieťa nezabudnuteľným dňom, v ktorom na chvíľu zabudne na svoju chorobu,“ znie motto dobrovoľníkov zo ŽELAJ SI.  Všetky splnené sny, rovnako aj žiadosti detí čakajúcich na splnenie sna nájdete na stránke www.zelajsi.sk.

Čo si deti môžu želať?
Želaj si sa pýta detí, ktoré bojujú s chorobou, aké sú ich najtajnejšie priania. Deti môžu snívať a želať si:

  • s kým by sa chceli stretnúť
  • kam by sa chceli pozrieť
  • čo by chceli mať
  • kým by chceli byť
    zo všetkého najviac na svete…


O deťoch, ktoré sa trápia sa s chorobou a túžia zažiť nesplniteľné, môžu neziskovú organizáciu Želaj si informovať rodičia, samotné dieťa, kamaráti dieťaťa, lekári či sestry, a to listom alebo prostredníctvom internetovej stránky www.zelajsi.sk. Vo formulári žiadosti treba okrem detského želania uviesť aj vek, meno dieťaťa, kontakt na rodinu, ale aj chorobu a zdravotnícke zariadenie, kde dieťa liečia.

Môžete splniť sen chorému dieťaťu priamo Vy!

Ak chcete urobiť dobrú vec a zároveň presne vedieť, kam vaše peniaze išli, splňte sen dieťaťu priamo Vy! ŽELAJ SI ponúka takúto možnosť od začiatku svojej existencie a je medzi ľuďmi veľmi obľúbená.

Ako to spraviť?
Vyberte si zo zoznamu želaní to "vaše" želanie, ktoré vás oslovilo alebo ktoré viete splniť, a zavolajte nám. Poskytneme vám kontakt na rodinu chorého dieťaťa a môžete dar zakúpiť a odovzdať priamo dieťaťu.  Pokiaľ sa vám nechce dar odovzdať (napríklad kvôli dlhej vzdialenosti), môžete nám ho doniesť alebo zaslať priamo do ŽELAJ SI a my ho osobne odovzdáme. Ako dôkaz vám zašleme fotografie z odovzdávania daru a taktiež ďakovný diplom s Vašim menom a fotografiou chorého dieťatka.

ŽELAJ SI nezamestnáva zamestnancov, a nevlastní ani nemá v prenájme kancelárske priestory. Všetky vyzbierané peniaze budú použité len na plnenie detských snov.

Organizáciu môžete podporiť venovaním 2 percent z daní, alebo zaslaním finančného príspevku na účet ŽELAJ SI, o.z.: 213 293 5659 / 0200.


Možno aj vďaka Vám vyčaríme úsmevy na tvárach ďalších chorých detí. Veríme, že ak vďaka splnenému snu získajú nádej, že sny sa plnia, jedného dňa uveria tomu, že sa im splní aj ten najväčší sen: vyzdravieť,“ hovorí predsedníčka ŽELAJ SI Soňa Rebrová.

 

Prejsť na stránku Neziskovej organizácie ŽELAJ SI: www.zelajsi.sk

Odporučte stránku

Odporúčame