Vaše otázky

Môžem dať poplatok za členstvo v OZ E-ženy do nákladov?

Otázka: "Chcem sa ako začínajúci podnikateľ opýtať :), či sa uhradený poplatok za členstvo v OZ E-ženy dá dať do nákladov a či sa aj po zaplatení tohto poplatku vystavuje nejaká faktúra, tak ako je to v prípade uhradenia poplatku napr. za workshop. Jana"

 

Môže žena podnikať od 2011, aj keď bude na materskej dovolenke?

Dobrý deň,  nikde na internete som nezistila, či podľa zmien zákona od 2011 môže žena podnikať, aj keď bude na materskej dovolenke. Plánujem si zriadiť živnosť, začnem od Podnikateľského kurzu cez ÚPSVaR. Keďže som už skoro rok nezamestnaná a pomocou kurzu by som si chcela požiadať aj o Dotáciu od štátu, ale neviem nájsť odpoveď na nasledujúcu otázku:
Ak si aj založím živnosť, budem čerpať Dotáciu a ostanem náhodou tehotná,  budem musieť živnosť pozastaviť alebo budem v nej môcť pokračovať aj počas materskej dovolenky?
Za odpoveď vám moc ďakujem a prajem krásny deň
Andrea

   

Čo je doména a čo webhosting

Webhosting a doména sú dve rozdielne veci. Vysvetlime si ich:

   

Otázky a odpovede z dámskeho magazínu na STV - 15.4.2010

Na základe vystúpenia Moniky v relácii Dámsky magazín na STV (15.4.2010) prišlo veľa otázok. Odpovede nájdete nižšie...

   

Môže matka-podnikateľka poberať rodičovské príspevky?

Ešte pred rokom 2009 to tak bolo, dnes je už situácia iná. Priznanie rodičovského príspevku je podmienené faktom, že matka, respektíve otec nemá žiaden iný príjem. Okamžite, ako začne podnikať, respektíve obnoví si svoju živnosť alebo nastúpi do zamestnania, stráca nárok na túto dávku. Štát sa rozhodol takto zmeniť pravidlá k 1. 1. 2009. Staré pravidlá platia len pre tie matky, ktorým bol rodičovský príspevok priznaný pred týmto termínom. Matky-podnikateľky však môžu využiť inú možnosť.
Pokračovanie v článku na Podnikam.sk: Aké príspevky môže získať od štátu matka - podnikateľka?

   

Podnikanie počas krízy?

Rada by som sa pustila do podnikania, ale neviem, či je obdobie krízy tým správnym obdobím pre moje podnikanie.

   

Máte TAGS, Twitter a Facebook na konci každého článku - čo to znamená?

Na konci Vašich článkov sú slová, pred ktorými je napísané TAGS. Potom vedľa odkazov Pridať medzi obľúbené a Vytlačiť stránku máte dve ikonky Twitter a Facebook. Čo to znamená? Nie som veľmi zbehlá ešte v týchto veciach, tak sa ospravedlňujem, keď sa pýtam na niečo, čo je pre iných jednoznačné.

   

Podnikanie na dôchodku - sprostredkovanie nehnuteľností

Som žena na dôchodku, ale keďže som posledných 15 rokov trávila za počítačom, nezostal mi cudzí ani Internetový svet. Na starobu som si kúpila domček mimo Bratislavy a zisťujem, že mi práca začína chýbať. Preto uvažujem, že by som sa do niečoho pustila.

   

Požiadavky pre založenie cestovnej kancelárie

Som tesne po materskej dovolenke a vrátila som sa do mojej pôvodnej práce, ktorá ma síce veľmi baví, ale náš malý syn si veľmi ťažko zvyká na škôlku. Pracujem ako recepčná v kúpeľnom hoteli. Obávam sa, že keď to bude tak, ako s mojim starším synom, bude viac doma ako v škôlke a ja viac doma ako v práci. Manžel mi navrhol, aby som radšej zostala doma, ale ja by som sa rada realizovala, preto rozmýšľam o vlastnom podnikaní na doma.

   

Zarobím si cez eshop kovaných produktov?

Môj manžel vyrába kované veci. Uvažujem o podnikaní cez internet. Rada by som odišla zo zamestnania a predávala kované veci cez webstránku. Nie som si celkom istá, či by som dokázala na seba zarobiť toľko, koľko mi dnes poskytne zamestnávateľ, i keď to nie je príliš vysoká čiastka. Keď čítam vaše príbehy, napadlo mi, že by ste možno vedeli poradiť, ako mám začať podnikať. Ďakujem.

   

Strana 1 z 2

Odporučte stránku

Odporúčame